poniedziałek, 19 październik 2015 10:41

WEEKEND NA SPORTOWO: Złoto Kamila Kirpszy i drugie miejsce Marcina Białobłockiego

Marcin Białobłocki, zajął drugie miejsce w wyścigu Chrono des Nations rozgrywanym we Francji. Kamil Kirpsza z UKS Boxing Sokółka zdobył złoty medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Boksie, które odbyły się w Elblągu. Sprawdź wyniki weekendowych rozgrywek zespołów z naszego powiatu.

31 zawodników elity mężczyzn rywalizowało o triumf w ostatnim wyścigu z kalendarza UCI Europe Tour. Od lat sezon zamyka czasówka Chrono des Nations we francuskim Les Herbies, gdzie do pokonania było niespełna 39 kilometrów. - podaje portal naszosie.pl. Na starcie był m.in  Marcin Białobłocki (One Pro Cycling), który zajął ostatecznie drugie miejsce.

Kamil Kirpsza to jedyny zawodnik UKS Boxing Sokółka reprezentujący klub w roczniku 2001 na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Boksie. W pierwszym pojedynku pokonał jednogłośnie na punkty reprezentanta z województwa kujawsko-pomorskiego. W finale pokonał przed czasem w trzeciej rundzie zawodnika z województwa mazowieckiego. Kamil, zajmując pierwsze miejsce, oprócz złotego medalu wywalczył dodatkowo awans na grudniowe Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się w Poznaniu.

Kolejną porażkę zaliczył Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka. Uległ Politechnice Anielina Łódź 22:26. Za tydzień Szczypiorniak zagra na wyjeździe z liderem tabeli II ligi piłki ręcznej, AZS AWF Warszawa.

Skra Wizna uległa u siebie Sudovii Szudziałowo. Po 7 minutach goście wygrywali już 2:0. Jeszcze w pierwszej połowie zawodnik Sudovii dostał czerwoną kartkę. Mimo osłabienia, goście utrzymali przewagę i zwyciężyli z ostatnią drużyną w tabeli 5:2. Kolejny mecz drużyna z Szudziałowa rozegra u siebie z Podlasiakiem Knyszyn.

Kora Korycin rozgromiła u siebie Victorię Jedwabne. Gospodarze prowadzili 2:0, lecz goście szybko doprowadzili do remisu. Druga połowa należała jednak do Kory. Ostatecznie zwyciężyli oni 6:2. Kolejny mecz rozegra na wyjeździe z Pomorzanką Sejny.

Dąb Dąbrowa Białostocka przegrał z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Po pierwszej połowie było 1:1, lecz nie udało się dowieźć tego wyniku do końca. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Dębu 1:3, który spadł na czwarte miejsce w tabeli. Kolejny mecz zespół z Dąbrowy rozegra u siebie z KS Śniadowo.

KS UM Krynki wygrał na wyjeździe z Podlasiakiem Knyszyn 4:0. Gospodarze nie byli w stanie zagrozić gościom z Krynek, którzy zdominowali rywali. Następny mecz drużyna rozegra u siebie z BKS Jagiellonią Białystok.

Pogranicze Kuźnica uległo w Białymstoku BKS Jagiellonii. Przeciwnik skutecznie wykorzystywał błędy, jakie popełniali zawodnicy Pogranicza. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 4:0. Następny mecz drużyna z Kuźnicy gra u siebie z Narwią Choroszcz.

Sokół 1946 zakończył rundę jesienną zwycięstwem z GKS Stawiski, aż 5:0 (zobacz: Mistrz jesieni Sokół 1946 Sokółka).