poniedziałek, 26 październik 2015 08:25

Omega zdobyła 29 medali w międzynarodowych zawodach [Zdjęcia]

24 października zawodnicy UKS OMEGA Sokółka wzięli udział w VIII Międzynarodowym Meczu Pływackim Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi i Polski "Złota Jesień 2014" w Bielsku Podlaskim. W zawodach startowało 344 zawodników z 17 klubów sportowych, w tym 3 kluby z Litwy, 2 z Białorusi i 12 klubów z Polski.

Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Białoruś i Litwę reprezentowało 115  zawodników trenujących w szkołach mistrzostwa sportowego.

Pływacy z UKS OMEGA Sokółka zdobyli  w tej trudnej rywalizacji rekordową liczbę 29 medali - 10 złotych, 12 srebrnych oraz 7 brązowych.

W roczniku 2006 wspaniale spisały się nasze najmłodsze zawodniczki. Oliwia Radel zdobyła 2. miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym oraz 3. miejsce na 50m stylem klasycznym. Świetnie popłynęła Iga Kuklicz, zajmując 2. miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym. Od koleżanek nie odstawała Maja Bakun, która uzyskała 3. lokatę w wyścigu na 50m stylem motylkowym.
W roczniku 2005 bardzo dobre występy odnotowała Oliwia Steć zdobywając 2 srebrne medale na dystansie 50m i 100m stylem klasycznym. Trzecie miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym uzyskała Zosia Sawicka. Wśród chłopców wysoką formę potwierdził Daniel Mrozowicz zdobywając srebro na dystansie 100m stylem klasycznym oraz brąz na 100m stylem zmiennym. W tym roczniku wysokie 5. miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym zajęła Justyna Łopatecka.

W roczniku 2004  znakomite starty zaliczyła Zuzanna Rogowicz zdobywając złoty i srebrny medal na dystansie 100m i 50m stylem dowolnym.

W roczniku 2003 doskonale zaprezentowali się Agnieszka Ancypo i Eryk Michałowski. Agnieszka potwierdziła wysoką formę  zdobywając 2 złote medale na dystansach 50m stylem klasycznym i 100m stylem grzbietowym oraz srebrny w wyścigu na 50m stylem dowolnym. Agnieszka we wszystkich trzech startach ustanowiła nowe rekordy klubu. Eryk po wspaniałej walce zdobył złoty medal na dystansie 100m stylem motylkowym i 2 srebrne medale na dystansach 50m stylem motylkowym /ustanowił nowy rekord klubu/ oraz 100m stylem zmiennym.  Do grona medalistów w tym roczniku dołączyła Julia Sołoniewicz, zajmując 1. miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym. W roczniku 2003 wart odnotowania jest bardzo dobry występ Szymona Karpowicza, który był  dwukrotnie czwarty na 50m i 100m stylem klasycznym.

W roczniku 2002 brylowała Gabriela Czarnowicz trzykrotnie zdobywając złoty  medal na dystansach: 50m stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym /nowy rekord klubu/ oraz 100m stylem zmiennym /nowy rekord klubu/. Gabrysia zajęła również 3 miejsce w klasyfikacji open na najlepszą zawodniczkę imprezy /decydowała suma punktów za dwa najlepsze starty/. Wspaniale wypadli nasi żabkarze. Gabriela Poczobutt Odlanicka zdobyła 2 złote medale w wyścigach 50m i 100m stylem klasycznym, zaś Kacper Gudalewski był dwukrotnie drugi na tych samych dystansach /ustanowił dwa nowe rekordy klubu/. Nie zawiódł Konrad Rećko, który zdobył dwa srebrne medale na dystansach 50m stylem motylkowym i 50m stylem grzbietowym i  w obu startach ustanowił nowe rekordy klubu.
Wiele emocji dostarczyły wyścigi sztafet. Zarówno dziewczęta /A. Ancypo, G. Czarnowicz, I. Kuklicz, J. Łopatecka, Z. Rogowicz, G. Poczobutt Odlanicka/ jak i chłopcy /K. Rećko, E. Michałowski, Sz. Karpowicz, Sz. Kochanowski, D. Mrozowicz, K. Gudalewski/ wywalczyli brązowe medale na dystansie 6x50m stylem dowolnym.

Bardzo dobre rezultaty, nowe rekordy życiowe odnotowali pozostali zawodnicy UKS Omega: Maja Garkowska, Szymon Kochanowski, Paweł Czaban, Cezary Poczobutt Odlanicki, Ola Rogowicz.

Świetne wyniki zawodników to również sukces trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa. Po raz kolejny trenerzy z Sokółki udowodnili, iż znakomicie przygotowują pływaków do zawodów, a prowadzony trening oraz codzienna praca z młodzieżą przynoszą tego wymierne efekty.

Informacje i zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości UKS Omega Sokółka.

tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv