poniedziałek, 26 październik 2015 09:31

WEEKEND NA SPORTOWO: Pierwsza wygrana Szczypiorniaka i awans UM Krynki [Zdjęcia]

KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka zdobył pierwsze punkty w II lidze piłkarzy ręcznych. UM Krynki awansował na drugie miejsce w tabeli „okręgówki”. Sprawdź wyniki weekendowych zmagań sportowych.

Zwycięstwo w II lidze piłkarzy ręcznych odniósł Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka. Pierwsza połowa nie układała się po myśli zawodników z Dąbrowy, którą przegrali 13:6. W drugiej połowie KS Szczypiorniak dogonił rywali i na 10 sekund przed końcem meczu wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie zwyciężył 22:23 z AZS AWF Warszawa i zajmuje 11 miejsce w tabeli II ligi. Kolejne spotkanie Szczypiorniak zagra na własnej hali z AZS UMCS Lublin.

UM Krynki pokonał BKS Jagiellonię Białystok 1:0 i został wiceliderem „okręgówki”. Od 30 minuty gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika. W wyniku drugiej żółtej kartki, a w konsekwencji czerwonej boisko musiał opuścić gracz Jagiellonii. Zawodnicy z Krynek wykorzystali przewagę i zdobyli bramkę. Następny mecz UM Krynki zagra na wyjeździe z Narwią Choroszcz.

Dąb Dąbrowa Białostocka pewnie pokonał KS Śniadowo. Po pierwszej połowie było już 3:0 dla zawodników Dębu. W drugiej części gry goście ze Śniadowa nabrali pewności siebie i zdobyli bramkę kontaktową. Gospodarze jednak nie dali szans zawodnikom KS Śniadowo i zwyciężyli pewnie 4:2. W najbliższą środę w ramach rozgrywek Pucharu Polski, Dąb zmierzy się na wyjeździe z Jasionem Jasionówka.

Sudovia Szudziałowo uległa Podlasiakowi Knyszyn 1:2. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej części rywalizacja również była wyrównana i do 90 minuty było 1:1. Goście zdobyli jednak bramkę w ostatniej akcji meczu i Sudovia nie utrzymała remisu. Kolejny mecz zagra na wyjeździe z BKS Jagiellonią Białystok.

Porażką zakończyły się również potyczki Kory Korycin i Pogranicza Kuźnica. Pierwszy zespół przegrał na wyjeździe z Pomorzanką Sejny 1:3. Pogranicze uległo u siebie Narwi Choroszcz 0:1. W kolejnym spotkaniu Kora podejmie u siebie zawodników z Kuźnicy.

Poniżej zdjęcia z meczu UM Krynki (fot. Marcin Bielski)