piątek, 20 listopad 2015 13:16

Będzie badanie wariografem ws. zabójstwa Agnieszki

W głośnej sprawie zabójstwa młodej Sokólczanki sąd chce użyć wykrywacza kłamstw. Dwóch oskarżonych, którzy wszystkiemu zaprzeczają - już wcześniej prosili o takie badanie, ale wtedy sąd nie wyraził zgody. - podało Polskie Radio Białystok.

Teraz zmienił zdanie. Chce, by badaniu wariografem poddał się także trzeci z mężczyzn, który opisał całe zdarzenie.

Chodzi o zbrodnię sprzed prawie 7 lat, która długo pozostawała niewyjaśniona. Ostatecznie jeden z zatrzymanych mężczyzn opisał całe zdarzenie. Twierdzi, że Agnieszka zaprosiła na kawę jego kolegę, ale poszli trzej. Nie mieli takiego zamiaru, jednak w mieszkaniu doszło do gwałtu i zabójstwa.

Pozostali dwaj oskarżeni zapewniają, że w ogóle w domu ofiary nie byli. Proces miał już się kończyć, ale w ostatniej chwili - sąd zdecydował się jeszcze na badania wariografem. Jak podkreślał sędzia Sławomir Cilulko - sprawa jest zawiła, dlatego "należy skorzystać w takiej sytuacji z każdej możliwej opcji dowodowej".

Prokurator Agnieszka Kalisz ma jednak wątpliwości, czy taki dowód będzie można wykorzystać. Jak mówi sama rozważała jego przeprowadzenie, ale zwykle robi się to na samym początku śledztwa, by zawęzić krąg podejrzanych. Z jej wiedzy wynika, że Sąd Najwyższy wypowiedział się, iż na takim etapie już nie można wykorzystać tego dowodu. "Ale może tu chodzi o własne przekonanie sądu" - powiedziała prokurator Kalisz.

Jeśli oskarżeni zgodzą się na badania wariografem - odbędą się one w połowie grudnia. (mn/mk)

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Zdj.: www.prawo.egospodarka.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv