poniedziałek, 23 listopad 2015 08:34

Ogólnopolski sprawdzian młodych pływaków [Zdjęcia]

W piątek na pływalni OSiR w Sokółce odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej 11-12 latków w ramach VI Zawodów Pływackich pod patronatem Starosty Sokólskiego. Brali w nim udział m.in. pływacy z UKS Omega i UKS Batory.

W wiadomości z UKS Omega, czytamy:

Dla zawodników 11- i 12-letnich były to jedne z najważniejszych zawodów w ciągu roku z uwagi na ich zasięg ogólnopolski. Udział w tych zawodach jest jednocześnie warunkiem dopuszczenia zawodników do Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-13 lat, w których zawodnicy będą startować w następnym roku.

W zawodach wzięło udział 210 zawodników reprezentujących 8 klubów z Podlasia. Sokółkę reprezentowały kluby UKS Omega i UKS Batory.

Wszyscy 11-latkowie rywalizowali na  dystansach 200m stylem zmiennym oraz 400m stylem dowolnym. Na tle rówieśników z całego regionu znakomicie spisała się Zuzanna Rogowicz. Zuzia zdobyła złoty medal na dystansie 400m stylem dowolnym. Nasza pływaczka zajęła też 3. miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę imprezy /suma punktów FINA za 2 starty/ w kategorii 11-latek. Wśród chłopców na miarę swoich możliwości popłynął Szymon Kochanowski, który poprawił swojej rekordy życiowe.
Równie dużych emocji dostarczyli nam 12–latkowie, którzy obowiązkowo startowali na dystansach 200m stylem zmiennym i 800m stylem dowolnym.

Wśród dziewcząt doskonałą formę potwierdziła Agnieszka Ancypo, zdobywając złoty medal na dystansie 800m stylem dowolnym i srebrny na dystansie 200m stylem zmiennym. Agnieszka na 800m stylem dowolnym zdeklasowała rywalki wyprzedzając drugą na mecie o całą długość basenu i ustanowiła przy tym nowy rekord klubu. Aga zwyciężyła również w klasyfikacji końcowej na najlepszą zawodniczkę imprezy wśród 12-latek. Bardzo dobre starty odnotował Eryk Michałowski, który zdobył brązowy medal na dystansie 200m stylem zmiennym. Eryk w klasyfikacji końcowej na najlepszego zawodnika  w swoim roczniku zajął 4. miejsce.

W roczniku 2003 świetnie się spisali wszyscy pozostali zawodnicy UKS Omega: Julia Sołoniewicz była 8. na 200m stylem zmiennym, Maja Garkowska zajęła 17. miejsce na 800m stylem dowolnym, Szymon Karpowicz był 13. na 200m stylem zmiennym.
Pozostali zawodnicy z roczników 2006, 2005, 2002, 2001 i 2000  ścigali się na dystansach 50m stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym.

W roczniku 2006:
- Iga Kuklicz zdobyła dwa złote medale na dystansach 50m stylem klasycznym i
  50m stylem grzbietowym,
- Zosia Sałak zajęła 3. miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i 2. miejsce
  na dystansie 50m stylem klasycznym,
- Oliwia Radel  zdobyła złoty medal na dystansie 50m stylem motylkowym,
- Michał Miszkin zajął 3. miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i 2.
  miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym,
- Dawid Kretowicz zdobył złote medale  na dystansach 50m stylem klasycznym
   i 50m grzbietowym,
Bartosz Grzyb zdobył srebrny medal na dystansie 50m stylem grzbietowym,
Maja Bakun zdobyła brązowy medal na dystansie 50m stylem motylkowym.

W roczniku 2005:
- Daniel Mrozowicz zdobył złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym i
  srebrny na 50m stylem dowolnym,
- Justyna Łopatecka zajęła 1. miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i 3.

W roczniku 2001:
- Magdalena Pietrych  zdobyła  dwa brązowe medale na dystansach 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym.
W roczniku 2000:
- Aleksandra Rogowicz zdobyła dwa złote medale na dystansach 50m stylem dowolnym i 50m stylem motylkowym, w obu startach ustanawiając nowe rekordy klubu.

Organizacja zawodów w Sokółce była możliwa dzięki realizacji projektu „Pływaj jak Mistrz II” dofinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Sokółce.
Wielkie podziękowania należą się rodzicom zawodników UKS Omega, wolontariuszom oraz pracownikom OSiR w Sokółce za pomoc w organizacji zawodów. Poniżej zdjęcia klubu.

Świetny start zaliczyli także zawodnicy UKS Batory. w wiadomości do redakcji, czytamy:

Nasz Klub reprezentowało 21 osób. W teście wytrzymałości, siłę i wytrwałość zaprezentowali Anna Miakisz, Julia Oleńska, Ewa Rećko, Oliwia Zubrzycka, Julia Tomaszewska, Dawid Witulski, Konrad Zielenkiwicz. Płynęli oni na dystansie 200 m stylem zmiennym oraz na 400 i 800 metrów stylem dowolnym. Do ostatnich metrów toczyli zacięty pojedynek z rywalami, bijąc swoje rekordy życiowe.

Nasi zawodnicy stanęli na podium zdobywając 12 medali.
Natalia Szumiło zdobyła złoto na 50 m s. dowolnym i srebro na 50 m grzbietem.
Ola Kaźmierczak sięgnęła po złoto na 50 m dowolnym i srebro na 50 m grzbietem.
Podwójne srebro zdobył Jan Czarnowicz na dystansach 50 m s. dowolnym i s. motylkowym.
Dwa razy na III miejscu uplasowała się Weronika Reszuta na 50 m dowolnym i 50 klasykiem.
Kacper Zajkowski sięgnął po srebro na 50 m żabką i brąz na 50 m dowolnym.
Kasia Rećko zdobyła brązowy medal na 50 m s. klasycznym, a Iga Białous srebrny na 50 m motylem.
Trochę szczęścia zabrakło dziewczynom klasyfikującym się na czwartych miejscach. A były to Julia Miakisz, Julia Miejłuk, Weronika Bergiel i Iga Białous.
Warto jednak podkreślić, że nie tylko zwycięzcy, ale każdy uczestnik zasługuje na słowo uznania. Dziękujemy za wspaniałe starty Ewie Rećko, Damianowi Dzienis, Dominice Kieda, Jakubowi Szkuta, Kamilowi Zajkowskiemu.
Zdobyte doświadczenie pomoże im w kolejnych zmaganiach na zawodach.

Naszą relację foto i wideo zobaczysz tutaj.