środa, 02 grudzień 2015 14:14

Był dowcip, ale i morał. „To i Owo” wystąpiło w bibliotece [Zdjęcia]

Grupa sceniczna „To i Owo” zaprezentowała dzisiaj w bibliotece bajkę tatarską „Pomysłowy biedak”.

- To bajka o tym, jak radzić sobie w życiu. Nie jest ona skierowana do dzieci, ale do bardziej dorosłego odbiorcy. W bibliotece bajka wystawiana jest po raz pierwszy, jednak wcześniej razem z grupą jeździliśmy po ośrodkach w powiecie. Byliśmy w Dąbrowie, Krynkach i Szudziałowie. - powiedziała nam Katarzyna Bułkowska z Biblioteki Publicznej w Sokółce.

Pomysł na bajkę tatarską pojawił się, gdy grupa przygotowywała projekt w ramach Letniej Akademii Wiedzy o Tatarach.
W tym roku „To i Owo” miało okazję wystąpić m.in. na Nocy Bibliotek w Sokółce, gdzie zaprezentowało skecze, które rozbawiły zarówno dorosłych, jak i młodzież. Dzisiejszą widownię stanowili uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych, którzy nagrodzili seniorów brawami.

- Działamy już przy UTW kilka dobrych lat. Na początku byliśmy kabaretem, teraz trochę się zmieniliśmy. Założycielką „To i Owo” była Olimpia Gremza. Była wspaniałą osobą, która tworzyła to wszystko. - powiedziała nam Alicja Tkaczuk, obecna prowadząca grupy.
- Teraz duszą zespołu jest właśnie Ala. To ona nas mobilizuje. - dodają pozostali członkowie.

Aktorzy udzielają się też w innych sekcjach UTW: turystycznej, literackiej, ogrodniczej czy w chórze. Stroje i rekwizyty na swoje występy przygotowują i organizują sami. Co im daje udział w sekcji scenicznej?
- Radochę, rozrywkę i wyjście z domu, do ludzi. - odpowiadają. - A najlepsze są próby, na których zawsze jest wesoło. - dodają. Jak sami mówią, gdy występują przed młodzieżą (tak jak dziś) nie mają tremy. Stres pojawia się przed występem dla starszej publiczności, która bywa bardziej krytyczna.

Obecnie „To i Owo” tworzy osiem osób, które wystąpiły w dzisiejszym przedstawieniu. To: Alicja Tkaczuk – prowadząca, Zofia Filipowicz, Barbara Rudzka, Barbara Olechno, Grażyna Malinowska, Jadwiga Kułak, Tadeusz Dziedziul i Józia Kamińska. Gościnnie występuje też z nimi i pomaga Katarzyna Bułkowska z Biblioteki Publicznej w Sokółce.

Grupa spotyka się we wtorki o godzinie 18:00 w sali UTW (SCOP) przy Placu Kościuszki. Zaprasza starszych i młodszych do współpracy.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv