• 1
 

wtorek, 08 grudzień 2015 08:47

Sokółka miastem wolontariuszy. Gala "Sokólskie Barwy Wolontariatu" [Zdjęcia]

W sobotę w sokólskim kinie odbyła się uroczysta Gala „Sokólskie Barwy Wolontariatu”. Była to pierwsza tego typu impreza w Sokółce.

Wydarzenie zbiegło się z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. Podczas Gali podsumowano kilkumiesięczne działania Sokólskiej Sieci Wolontariatu, która skupia organizacje, instytucje oraz osoby indywidualne, które angażują się w życie społeczne i wspólnie dążą do tego, by Sokółka stała się miastem wolontariuszy, ludzi zaangażowanych, wrażliwych, pomocnych i bezinteresownych. Sieć obecnie działa pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej „Barka”.

Jednym z głównych punktów uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu "Sokólskie Barwy Wolontariatu". Przeprowadzony został w dwóch kategoriach: wolontariat indywidualny i wolontariat grupowy. W pierwszej zgłoszone zostały:  Monika Nowik, Karolina Krawczyk oraz Joanna Szyłak. Za najbardziej zasłużoną wolontariuszkę uznano Joannę Szyłak, której nagrodę za zwycięstwo wręczył Starosta Sokólski Piotr Rećko.
Kategoria wolontariat grupowy to odpowiednio: przedszkola, szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne. W pierwszej rywalizowały ze sobą dwa Kluby Wolontariusza z: Przedszkola Nr 5 i Przedszkola Nr1. Zwycięzcą zostało Przedszkole nr 5. W kategorii Szkół Podstawowych uczestniczyły placówki: Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce, SP w Starej Kamionce, SP 1 w Sokółce, SP w Malawiczach, SP w Gieniuszach. Zwycięzcami w tej kategorii zostali uczniowie z ZSI. Do konkursu zgłoszone zostały też trzy Kluby Wolontariusza ze szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce, Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Sokółce. Wygrała młodzież z SOSW w Sokółce.

Oprócz nagrodzenia wolontariuszy, goście zebrani w kinie mogli też podziwiać występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się m.in.: podopieczni z Przedszkola Nr 5, Michał Gieniusz oraz Zbigniew i Ewa Dębko z córką.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv