poniedziałek, 14 grudzień 2015 09:54

Omega zdobyła 43 medale na Mistrzostwach Podlasia w Pływaniu [Zdjęcia]

W dniach 11-12 grudnia odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział około 360 zawodniczek i zawodników z 12 klubów naszego województwa. Były to najważniejsze zawody pływackie w tym roku o zasięgu regionalnym, wieńczące pływacki sezon. Nasze miasto reprezentowały dwa kluby - UKS Omega oraz UKS Batory.

Zawodnicy UKS Omega, przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa, sięgnęli po spektakularny sukces i zdobyli w dwudniowych zmaganiach aż 43 medale: 19 złotych, 12 srebrnych i 12 brązowych. W klasyfikacji drużynowej UKS Omega zajęła znakomite czwarte miejsce.

W roczniku 2006 i młodsi wspaniale zaprezentowali się nasi najmłodsi pływacy. Oliwia Radel zdobyła złoty medal na dystansie 50m stylem motylkowym oraz srebrny na 100m stylem dowolnym. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę mistrzostw w roczniku 2006 zajęła 3. miejsce. Równie dobre starty odnotowała Iga Kuklicz, która czterokrotnie stawała na podium. Zdobyła złoty medal na 50m stylem grzbietowym, srebrny na dystansie 50m stylem klasycznym oraz dwa brązowe na 100m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym. Chłopcy z rocznika 2006 również zajęli miejsca medalowe. Bartek Grzyb zajął 2. miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym, zaś Michał Miszkin był 3. na dystansie 50m stylem klasycznym.

W roczniku 2005 świetnie popłynął Daniel Mrozowicz. Nasz zawodnik zdobył złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym oraz dwa brązowe na dystansach 100m stylem klasycznym (ustanowił nowy rekord klubu) i 100m stylem zmiennym. Wśród dziewcząt po złoto na dystansie 200m stylem dowolnym sięgnęła Justyna Łopatecka, zaś Oliwia Steć zdobyła srebro i brąz na dystansach 50m i 100m stylem klasycznym. W tym roczniku sztafeta chłopców 4x50m stylem dowolnym w składzie: P. Stasiulewicz, P. Czaban, C. Poczobutt Odlanicki i D.Mrozowicz zajęła 4. miejsce.

W roczniku 2004 wspaniałe zawody zaliczyła Zuzanna Rogowicz, która we wszystkich swoich startach zdobywała medale: dwukrotnie złoty na dystansach 200m i 400m stylem dowolnym oraz dwa razy srebrny na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym. Zuzia w klasyfikacji końcowej na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku zajęła drugie miejsce.

W roczniku 2003 Agnieszka Ancypo zdominowała rywalizację wśród dziewcząt zdobywając 4 złote medale na dystansach 50m, 100m i 400m stylem dowolnym oraz 100m stylem grzbietowym. Aga na dystansach 50m i 400m stylem dowolnym poprawiła rekordy klubu, zaś na 100m stylem grzbietowym ustanowiła nowy rekord województwa podlaskiego w kategorii młodzik 12 lat (poprzedni rekord był ustanowiony w 2006 roku). Agnieszka zwyciężyła w klasyfikacji generalnej na najlepszą zawodniczkę Podlasia w roczniku 2003,  zdobywając ten tytuł już trzeci rok z rzędu. Bardzo dobre starty zaliczyła również Julia Sołoniewicz, zdobywając dwa srebrne medale na dystansach 50m stylem motylkowym oraz 100m stylem zmiennym. Wśród chłopców z tego rocznika świetnie popłynął Eryk Michałowski, który zdobył złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym, ustanawiając przy tym nowy rekord klubu.

Zawodnicy z rocznika 2002 zdobyli najwięcej medali. Gabriela Czarnowicz sięgnęła po 4 złote medale na dystansach  50m, 100m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym oraz 50m stylem motylkowym. Gabrysia pobiła przy tym  rekordy klubu na dystansie 50m i 100m stylem  dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym. Już czwarty rok z rzędu obroniła tytuł najlepszej zawodniczki Podlasia w swoim roczniku.  W ślady koleżanki poszła Gabriela Poczobutt Odlanicka, która również zdobyła 4 medale. Gabrysia sięgnęła po złoto na dystansie 50m stylem klasycznym, srebro na dystansie 400m stylem dowolnym oraz 2 brązowe krążki na dystansach 100m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym.

Równie dobre starty zaliczyli chłopcy z rocznika  2002. Konrad Rećko wywalczył złoty medal na dystansie 100m stylem grzbietowym (ustanowił nowy rekord klubu), srebrny na dystansie 50m stylem dowolnym oraz brązowy na 400m stylem dowolnym. Mimo 5. miejsca ustanowił rekord klubu na dystansie 200m stylem dowolnym. Swoją klasę potwierdził Kacper Gudalewski, który zdobył srebro na 100m stylem zmiennym (ustanowił nowy rekord klubu) i dwa brązy na 50m stylem dowolnym i 100m stylem klasycznym.

W roczniku 2001 udany start zaliczyła Magda Pietrych, która zdobyła brązowy medal na dystansie 200m stylem dowolnym.

W roczniku 2000 i starsi swoją świetną formę po raz kolejny potwierdziła Ola Rogowicz, która zdobyła dwa złote krążki na dystansach 200m i 400m  stylem dowolnym oraz srebro na 100m stylem motylkowym. Ola na dystansach 100m stylem motylkowym i 400m stylem dowolnym ustanowiła nowe rekordy klubu.

Wielką wolę walki i zaangażowanie w zawody wykazali również pozostali zawodnicy UKS Omega: Martyna Paszkowska (17. miejsce na 100m stylem klasycznym),  Szymon Kochanowski (7. miejsce na 50m stylem motylkowym), Maja Garkowska (5. miejsce na 100m stylem klasycznym), Szymon Karpowicz (5. miejsce na 50m stylem klasycznym), Paweł Stasiulewicz (5. miejsce na 100m stylem zmiennym), Maja Bakun (4. miejsce na 50m stylem motylkowym), Paweł Czaban (8. miejsce na 100m stylem dowolnym), Cezary Poczobutt Odlanicki (12. miejsce na 100m stylem grzbietowym).

Serdeczne podziękowania należą się rodzicom zawodników, którzy licznie przybyli do Suwałk i dopingowali naszych pływaków.

Informacje i zdjęcia publikujemy dzięki UKS Omega.