poniedziałek, 14 grudzień 2015 12:36

WEEKEND NA SPORTOWO: Pewne zwycięstwo Macieja „Handsome”

Na gali w Ełku Maciej Miszkiń (19-3, 5 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Matiouze Royera (13-22-1, 3 KO). W Sokółce zainaugurowano rozgrywki II futsalu i Powiatowej Ligi Siatkówki.  Sprawdź wyniki weekendowych zmagań sportowych.

Poza chwilowym kryzysem kondycyjnym dobrze przygotowany Sokółczanin dominował od początku do końca i po ośmiu rundach sędziowie wypunktowali jego wysokie zwycięstwo (80-71, 80-71 i 79-72).

Od pierwszego gongu Miszkiń narzucił wysokie tempo i kontrolował przebieg walki. Widać było efekty jego kilkumiesięcznej pracy z Andrzejem Gmitrukiem i Pawłem Kłakiem. Dobrze czujący się w półdystansie Maciej atakował bez przerwy i obijał Francuza, który w czwartej rundzie wylądował na deskach. Do nokautu zabrakło niewiele, ale Royer szczęśliwie uciekł spod topora i dotrwał nie tylko do gongu, ale też do samego końca walki, choć w końcówce znów wisiało nad nim widmo porażki przed czasem. Miszkiń kończy rok 2015 z kompletem zwycięstw jako najwyżej sklasyfikowany polski pięściarz w wadze super średniej. - czytamy na stronie bokser.org

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka przegrał na wyjeździe z SPR Pabiks Pabianice 28:33. Było to niestety kolejne przegrane spotkanie drużyny z Dąbrowy. Mimo słabych wyników, KS Szczypiorniak zajmuje w tabeli miejsce gwarantujące mu utrzymanie.
Za tydzień szczypiorniści rozegrają u siebie zaległy mecz z Białą Podlaską. Początek 18 grudnia o godzinie 18:00 na hali sportowej Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej.

W sobotę odbył się, zorganizowany przez gdański klub "Duet", turniej kickboxingu. Wzięli w nim udział sportowcy z Podlaskiego Centrum Sportów Walki w Dąbrowie. O turnieju pisaliśmy tutaj.

Na hali Zespołu Szkół w Sokółce odbyła się pierwsza kolejka Powiatowej Ligi Siatkówki. Relacja z tego turnieju dostępna tutaj.

Mikolo Sokółka wyszło zwycięsko z wczorajszego pojedynku na wyjeździe ze Startem Szepietowo. Po dwóch setach sokólska drużyna przegrywała już 0:2. Gdy zdawało się, że mecz jest przesądzony, Mikolo zebrało siły i odrobiło straty. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 3:2. Kolejny mecz Mikolo rozegra po przerwie świątecznej. W styczniu zmierzy się na wyjeździe z drużyną Centrum Augustów.

W niedzielę sokólskie drużyny futsalu zainaugurowały rozgrywki II ligi. Sokół 1946 Sokółka, Sokół Sokółka i KS Sokoły rozegrały pierwsze mecze. Na relację zapraszamy już wkrótce na naszą stronę.

Zdj.: FB Maciej Miszkiń