poniedziałek, 21 grudzień 2015 11:42

Szachiści zagrali dla Polonii [Zdjęcia]

W sobotę w Gimnazjum nr 1 odbył się II Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sokółka. Został on rozegrany w ramach akcji „Szachiści Grają dla Polonii 2015”.

Oprócz zawodników z Sokółki na zawody przejechali też szachiści z Białegostoku, Augustowa, Białorusi i Krynek. Było ich w sumie 64. Turniej odbywał się w 3 kategoriach: grupa C – rocznik 2006 i młodsi, grupa B – rocznik 2003 i młodsi, oraz inni zawodnicy do rankingu 1400, bez względu na wiek oraz najbardziej zaawansowana grupa, A – Open.

- Większość uczestników to maluchy i bardzo się z tego cieszymy. Najlepsi z każdych grup otrzymają Puchary Burmistrza Sokółki, przewidziane są również nagrody pieniężne dla zwycięzców. W najmłodszej grupie każdy zawodnik otrzyma specjalny mikołajowy upominek. - mówił Wojciech Zajkowski, prezes LUKS Orient Sokółka.

200 zł z wpisowego zebranego na tym turnieju zostanie przekazane na rzecz akcji „Szachiści grają dla Polonii”.

- Na początku ferii zimowych, planujemy zorganizować kolejną edycję turnieju „Szachy bez granic”. - dodaje Wojciech Zajkowski.

Grupę A zwyciężył Zhuck Sergei (Grodno). Ggrało w niej 3 zawodników LUKS Orient Sokółka: Jarosław Konstańczuk - 8. miejsce, Jerzy Obuchowicz 16. miejsce, Waldemar Tryzna 17. miejsce.

Rywalizację w grupie B z kompletem 7 zwycięstw, wygrał zawodnik naszego klubu - Norbert Kopeć  (uzyskał tym samym możliwość wystartowania w Finale Akcji "Szachiści grają dla Polonii 2015" w Parlamencie RP). Szymon Miroń zajął 9. miejsce, Michał Miroń - 13, Marcin Kułak  - 14, Jeremi Miroń  - 15, Nicolas Wierzbicki - 16. miejsce.

W grupie C zwyciężył Karol Krahel. Startowało w niej ośmiu naszych zawodników.  Miejsca: 9 - Bartosz Stupak, 13 - Lisowska Weronika, 14 - Oskar Kondrat, 21- Szydłowski Rafał, 22 - Giełażyn Jan, 23 - Grygorczuk Zuzanna, 24 - Dudek Sebastian, 26 - Oliwia Radel. Kategorie szachowe - IV - uzyskali Weronika Lisowska i Oskar Kondrat