wtorek, 22 grudzień 2015 14:32

Trzy srebrne medale dla zawodników Metal-Fach LP Sokółka

Nie tylko Konrad Piekarski, ale i Piotr Kudlik został srebrnym medalistą Mistrzostw Polski w Bilardzie. Jak się okazało, po tytuł wicemistrza Polski Konrad sięgnął dwukrotnie.

Niemal tydzień trwała rywalizacja w finałach profesjonalnych Mistrzostw Polski w Bilardzie. Impreza odbywająca się w hotelu GOLD w Dębicy, to 3 turnieje w 8bil, 9bil i 10 bil.

Klub z Sokółki na tej najważniejszej krajowej imprezie reprezentowali: Konrad Piekarski, Piotr Kudlik i Marek Kudlik. Ich  występy w Dębicy przyniosły świetne rezultaty, ponieważ w każdym z turniejów zawodnik Metal-Fach LP Sokółka zagrał w finale.

„Konrad Piekarski dwukrotnie sięgnął po tytuł Wice Mistrza Polski. Choć to znakomity wynik, czuł duży niedosyt, ponieważ do tytułu Mistrza Polski zabrakło bardzo niewiele. W odmianę 10bil Konrad uległ w finale Wojciechowi Trajdosowi wynikiem 7:6! Biała z rozbicia przy prowadzeniu  6:5 sprawiła, że nasz zawodnik już więcej nie podszedł do stołu. W odmianę 9bill, w finale Konrad uległ swojemu imiennikowi z Lubina, Konradowi Juszczyszynowi, wynikiem 9:6. Na tych Mistrzostwach tylko dwóch zawodników stawało na podium dwukrotnie, Piekarski i Skowerski.” - pisze w mailu do redakcji Lech Piekarski, z Sokólskiego Stowarzyszenia Bilardowego.

Tytuł wicemistrzowski, tym razem w odmianę 8bil, wywalczył również Piotr Kudlik, który po zaciętym pojedynku podobnie jak Konrad, musiał uznać wyższość przeciwnika w decydującej partii, przegrywając z Mariuszem Skonecznym 8:7.

Sezon 2015 dobiegł końca, zatem zawodników czeka kilka dni odpoczynku. Po świętach ponownie staną do ciężkich treningów, by w sezonie 2016 zrobić kolejne kroki po wymarzony tytuł Mistrza Świata.