• 1

  


 

poniedziałek, 13 październik 2014 08:40

Nie dajmy się oszukać!!! Policja apeluje

Sokólscy policjanci ostrzegają przed oszustami w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Apelujemy o czujność i rozwagę, które mogą uchronić przed konsekwencjami poważnych strat finansowych. UWAGA– NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ!!!

 

 

 

 

 

Opowieści i preteksty, jakie tworzą i wykorzystują złodzieje i oszuści bywają bardzo różne, a ich pomysłowość w tym zakresie nie zna granic. Jednak wspólnym elementem ich działania jest wytypowanie na przyszłe ofiary starszych lub najczęściej mieszkających samotnie osób, zdobycie ich zaufania i odwrócenie uwagi. Bardzo często zaczyna się od rozmowy, telefonu od rzekomo pilnie potrzebującej pieniędzy nieznajomej osoby lub nawet podającej się za bliską …  Pamiętajmy, że  zasada „ograniczonego zaufania”  w tego typu sytuacjach jest jedyną szansą byśmy nie stali się ofiarą oszustów.

Apelujemy! Bądźmy czujni i rozważni na niespodziewane nagabywanie nieznajomych nam osób, które proszą o pomoc finansową. Przypominamy, że telefony z prośbą o natychmiastową pomoc finansową od wnuków, kuzynów czy innych członków naszej rodziny powinny być potwierdzone. Pamiętajmy też, że telefoniczne podszywania się oszustów za urzędników państwowych, w tym również policjantów jest celowym działaniem przestępców, którzy w ten sposób chcą zapewnić o swojej wiarygodności i wzbudzić zaufanie.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że mamy do czynienia z oszustem natychmiast powiadamiajmy Policję dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.

Źródło: http://www.sokolka.policja.gov.pl

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv