• 1

 



 


 

poniedziałek, 13 październik 2014 12:14

Bokserskie finały rozstrzygnięte

Wczoraj poznaliśmy zwycięzców XXII Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie. Zawodnicy od środy zapewniali mieszkańcom Sokółki moc wrażeń. Paweł Wierzbicki z UKS Boxing Sokółka został złotym medalistą i najlepszym zawodnikiem Okręgu Podlaskiego.

 

 

Wszystkie finałowe pojedynki były ciekawym pokazem boksu i stały na co najmniej dobrym poziomie. Bardzo dobrą dyspozycję  przez cały turniej prezentował zwycięzca wagi 64 kg – Marcin Latocha (KSW Róża Karlino), którego ciosy proste, dobry przegląd walki i przygotowanie kondycyjne były najlepszą drogą do tytułu mistrzowskiego oraz miana najlepszego zawodnika mistrzostw. Podobać mogły się także walki Mateusza Polskiego (KSW Róża Karlino), który w finale wagi lekkiej wyraźnie wypunktował Dawida Michelusa (UKS Kontra Elbląg). Najbardziej oczekiwaną przez sokólską walką było z pewnością spotkanie Pawła Wierzbickiego (UKS Boxing Sokółka) z Mateuszem Figlem (Hetman Białystok). Po trzech rundach toczonej w szybkim jak na tę wagę tempie jednogłośnie na punkty zwyciężył wychowanek Tomasza Potapczyka. Dodatkowo Paweł Wierzbicki uznany został najlepszym zawodnikiem Okręgu Podlaskiego. W klasyfikacji okręgowej zwyciężył Zachodniopomorski OZB, przed Podlaskim OZB i Świętokrzyskim OZB. Natomiast w klasyfikacji klubowej najlepszy okazał się BKS Skorpion Szczecin przed KSW Róża Karlino i Akademią Walki Warszawa.- czytamy na stronie pzb.info.pl.

Poniżej komunikat wydziału sportowego PZB, zawierający punktację indywidualną, klubową oraz Okręgowych Związków Bokserskich:

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA
 Kat. 49 kg.
1.    Jagodziński Dawid BSB Astoria Bydgoszcz 25 pkt
2.    Józwiszyn Damian GUKS Carbo Gliwice 21 pkt
3.    Kirpsza Karol UKS Boxing Sokółka 17 pkt
4.    Jakubcewicz Dawid UKS Włókiennik Łódź 17 pkt
 Kat. 52 kg
1.    Jóźwik Maciej Skorpion Szczecin 25 pkt
2.    Kozłowski Grzegorz Akademia Walki Warsz. 21 pkt
3.    Tarka Daniel KSW Tygrys Elbląg 17 pkt
4.    Pędzik Szymon BKS Olimp Szczecin 17 pkt
5.    Kęcik Piotr Zawisza Bydgoszcz 11 pkt
6.    Węgłowski Sebastian Broń Radom 11 pkt
7.    Waśniewski Piotr RMG Boks Ożarów 11 pkt
8.    Chomko Dariusz UKS Boxing Sokółka 11 pkt
Kat. 56 kg.
1.    Pietruczuk Marek Victoria Ostrołęka 25 pkt
2.    Kozłowski Sylwester Akademia Walki Warsz. 21 pkt
3.    Resól Tomasz BKS Skorpion Szczecin 17 pkt
4.    Grzesiak Denis BKS Skorpion Szczecin 17 pkt
5.    Jamorski Rafał KS Skalnik Wiśniówka 11 pkt
6.    Tymosz Damian Berej Boxing Lublin 11 pkt
7.    Oborski Dawid Energetyka Lubin 11 pkt
8.    Kucharczyk Damian KSW Róża Karlino 11 pkt
 Kat. 60 kg.
1.    Polski Mateusz KSW Róża Karlino 25 pkt
2.    Michelus Dawid UKS Kontra Elbląg 21 pkt
3.    Obruśniak Radomir KSW Róża Karlino 17 pkt
4.    Wasilewski Andrzej UKS Kontra Elbląg 17 pkt
5.    Grabowski Rafał Broń Radom 11 pkt
6.    Grzegorczyk Patryk Broń Radom 11 pkt
7.    Guzek Bolesław Morsy Dębica 11 pkt
8.    Rabenda Dariusz PTB Tiger Tarnów 11 pkt
9.    Ciechanowicz Karol BKS Olimp Szczecin
 Kat. 64 kg.
1.    Latocha Marcin KSW Róża Karlino 25 pkt
2.    Sielawa Krystian BKS Hetman Białystok 21 pkt
3.    Adamiec Daniel RUSHH Kielce 17 pkt
4.    Gryckiewicz Tomasz SAKO Gdańsk 17 pkt
5.    Kostka Karol RMKS Rybnik 11 pkt
6.    Łęgowski Kazimierz Bokser Chojnice 11 pkt
7.    Deluga Kamil Boxing Production B-tok 11 pkt
8.    Marchel Adrian Hetman Białystok 11 pkt
9.    Białas Szymon MOSM Tychy
10.    Winiarek Adam Fenix Warszawa
11.    Gierczak Artur BKS Olimp Szczecin
12.    Pająk Rudolf KSZO Ostrowiec Św.
 Kat. 69 kg.
1.    Perczyński Rafał Akademia Walki Warsz. 25 pkt
2.    Kiwior Damian PTB Tiger Tarnów 21 pkt
3.    Falecki Damian KSZO Ostrowiec Św. 17 pkt
4.    Kostecki Mateusz Desant Kraków 17 pkt
5.    Kot Tomasz RUSHH Kielce 11 pkt
6.    Gołębiewski Marcin Champion N. Dwór Maz. 11 pkt
7.    Smołka Aleksander UKS Śląsk Ruda Śl. 11 pkt
8.    Holka Kamil BKS Orkan Gorzów 11 pkt
9.    Abramczyk Cezary Start Włocławek
10.    Pawlina Karol BKS Olimp Lublin
11.    Parat Mateusz Prosna Kalisz
12.    Guzior Seweryn RKB Wisłok Rzeszów
13.    Stępień Mateusz RSB Nokaut Radomsko
14.    Nasiłowski Jakub K.S. Raszyn
15.    Waligóra Krystian DKB Dzierżoniów
16.    Krawczyński Szymon Copacabana Konin
17.    Gnoza Maciej UKS Boxing Sokółka
18.    Białas Dawid MOSM Tychy
19.    Bosak Dawid K.B. Legia Warszawa
 Kat. 75 kg
1.    Szwedowicz Arkadiusz Skorpion Szczecin 25 pkt
2.    Bednarek Kamil DKB Dzierżoniów 21 pkt
3.    Rzadkosz Mateusz TS Wisła Kraków 17 pkt
4.    Gołębiewski Bartosz DKB Dzierżoniów 17 pkt
5.    Hamerski Szymon Zawisza Bydgoszcz 11 pkt
6.    Miakienko Piotr Energetyka Lubin 11 pkt
7.    Lamczyk Kamil RUSHH Kielce 11 pkt
8.    Machnicki Marcin Boks Polonia Świdnica 11 pkt
9.    Smagieł Damian SAKO Gdańsk
10.    Wytrykusz Jarosław SAKO Gdańsk
11.    Jakcikowski Miłosz RSB Nokaut Radomsko
12.    Szczotka Bartosz UMKS Victoria Ostrołęka
13.    Dubiel Dominik Jawor Team Jaworzno
14.    Wojciechowski Mateusz BKS Olimp Szczecin
15.    Perz Hubert BKS Hetman Białystok
 Kat. 81 kg.
1.    Tryc Mateusz Fenix Warszawa 25 pkt
2.    Stanioch Łukasz Skorpion Szczecin 21 pkt
3.    Lutka Błażej RMKS Rybnik 17 pkt
4.    Surowiec Błażej KSZO Ostrowiec Św. 17 pkt
5.    Szcześniak Maciej RUSHH Kielce 11 pkt
6.    Życiński Kasjusz SAKO Gdańsk 11 pkt
7.    Perczyński Wiktor Akademia Walki W-wa 11 pkt
8.    Kuźma Krystian Pomorzanin Toruń 11 pkt
9.    Hebda Adam BKS Olimp Szczecin
10.    Klimek Jan Gwardia Szczytno
11.    Smuklerz Dawid BKS Radomiak Radom
12.    Kubiak Adam LKS Piast Sieradz
13.    Rzeźnik Rafał Berej Boxing Lublin
14.    Czyżyk Paweł Energetyka Lubin
 Kat. 91 kg.
1.    Jakubowski Igor Zagłębie Konin 25 pkt
2.    Bohdanowicz Tomasz BKS Orkan Gorzów Wlk. 21 pkt
3.    Kowalczyk Mateusz 06 Kleofas Katowice 17 pkt
4.    Lech Bartosz Hetman Białystok 17 pkt
5.    Kulewicz Artur Zatoka Braniewo 11 pkt
6.    Rachut Sebastian Zagłębie Konin 11 pkt
7.    Domagała Bartłomiej UKS Włókiennik Łódź 11 pkt
8.    Rup Jacek Start Częstochowa 11 pkt
9.    Kulesza Sebastian K.S. Raszyn
10.    Bulik Artur AZS Legenda Jarosław
11.    Bielski Oskar BKS Skorpion Szczecin
 Kat. + 91 kg
1.    Wierzbicki Paweł UKS Boxing Sokółka 25 pkt
2.    Figiel Mateusz BKS Hetman Białystok 21 pkt
3.    Krasuski Bartłomiej Broń Radom 17 pkt
4.    Hryniuk Roger Cristal Białystok 17 pkt
5.    Kołton Andrzej KSZO Ostrowiec Św. 11 pkt
6.    Majewski Dawid Copacabana Konin 11 pkt
7.    Król Daniel BKS Olimp Szczecin 11 pkt
8.    Biedrzycki Artur KS Raszyn 11 pkt
9.    Sipowicz Łukasz BKS Olimp Szczecin
10.    Sosnowski Jan BSB Astoria Bydgoszcz

KLASYFIKACJA KLUBOWA
1.    BKS Skorpion Szczecin 105 pkt
2.    KSW Róża Karlino 78 pkt
3.    Akademia Walki Warszawa 78 pkt
4.    BKS Hetman Białystok 70 pkt
5.    UKS Boxing Sokółka 53 pkt
6.    Broń Radom 50 pkt
7.    RUSHH Kielce 50 pkt
8.    KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 48 pkt
9.    DKB Dzierżoniów 38 pkt
10.    UKS Kontra Elbląg 38 pkt
11.    KB Zagłębie Konin 36 pkt
12.    PTB Tiger Tarnów 32 pkt
13.    BKS Orkan Gorzów Wielkopolski 32 pkt
14.    Olimp Szczecin 28 pkt
15.    RMKS Rybnik 28 pkt
16.    SAKO Gdańsk 28 pkt
17.    Włókiennik Łódź 28 pkt
18.    UMKS Victoria Ostrołęka 25 pkt
19.    K.S Fenix Warszawa 25 pkt 20. BSB Astoria Bydgoszcz 25 pkt
20.    Energetyka Lubin 22 pkt
21.    Zawisza Bydgoszcz 22 pkt
22.    GUKS Carbo Gliwice 21 pkt
23.    KSW Tygrys Elbląg 17 pkt
24.    WKS Desant Kraków 17 pkt
25.    TS Wisła Kraków 17 pkt
26.    Cristal Białystok 17 pkt
27.    06 Kleofas Katowice 17 pkt
28.    Champion Nowy Dwór Mazowiecki 11 pkt
29.    KS Raszyn 11 pkt
30.    Skalnik Wiśniówka 11 pkt
31.    RMG Boks Ożarów 11 pkt
32.    Zatoka Braniewo 11 pkt
33.    Morsy Dębica 11 pkt
34.    Pomorzanin Toruń 11 pkt
35.    Bokser Chojnice 11 pkt
36.    Boxing Production Białystok 11 pkt
37.    UKS Śląsk Ruda Śląska 11 pkt
38.    Start Częstochowa 11 pkt
39.    Copacabana Konin 11 pkt
40.    Boks Polonia Świdnica 11 pkt
41.    Berej Boxing Lublin 11 pkt
 

KLASYFIKACJA OZB
1.    OZB Zachodniopomorski 211 pkt
2.    OZB Podlaski 151 pkt
3.    OZB Świętokrzyski 117 pkt
4.    OZB Śląski 88 pkt
5.    OZB Dolnośląski 71 pkt
6.    OZB Małopolski 66 pkt
7.    OZB Warmińsko-Mazurski 66 pkt
8.    OZB Kujawsko-Pomorski 58 pkt
9.    OZB Wielkopolski 47 pkt
10.    OZB Pomorski 39 pkt
11.    OZB Lubuski 32 pkt
12.    OZB Łódzki 28 pkt
13.    OZB Lubelski 11 pkt
14.    OZB Podkarpacki 11 pkt
V-ce Prezes ds. Sportowych PZB Wojciech Nagórny

Źródło: http://pzb.info.pl

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv