środa, 15 październik 2014 10:07

Muzyczny punkt widzenia

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na Spotkania z pasjami z muzycznego punktu widzenia. Bohaterami spotkania będą Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk. Początek spotkania 16 października (czwartek) o godz. 11:00 w czytelni biblioteki.

 

 

 

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza do muzycznej podróży po dźwiękach ubiegłego wieku. Muzyka towarzyszy nam na co dzień - jest świadkiem ważnych momentów w historii i przemian jakie zachodzą w społeczeństwie. Zapraszamy Państwa do obejrzenia spotkania pełnego wspomnień o tym jak wraz z nami zmienia się muzyka popularna.

Pani Maria Szabłowska znana jest szerokiej publiczności głównie jako dziennikarka muzyczna. Hobby z którym jest kojarzona nie jest jednak powiązane ze ścieżką edukacyjną, którą w przeszłości obrała - Pani Maria jest bowiem absolwentką arabistyki na Uniwersytecie Warszawskim!

Pasja muzyczna zwyciężyła! Pracę dziennikarską Pani Szabłowska rozpoczęła od programu ,,Dziewczyny Bitelsów”- niedługo później rozpoczęła także studia o kierunku dziennikarskim. W kolejnych latach słuchacze mieli okazję usłyszeć głos Pani Marii w wielu popularnych audycjach muzycznych takich jak ,,Muzyka Nocą” czy ,,Magazyn Muzyczny Rytm”.

Szczególną sympatię widzów Pani Maria zdobyła przede wszystkim dzięki lubianym i chętnie oglądanym programom z cyklu ,,Dozwolone od lat czterdziestu”- później ,,Wideoteka dorosłego człowieka”, gdzie w duecie z Panem Krzysztofem Szewczykiem zapraszała widzów do muzycznego wspomnienia czasów minionych.

Pan Krzysztof Szewczyk jest dziennikarzem muzycznym...a także tłumaczem języka szwedzkiego i absolwentem wydziału handlu zagranicznego! Podobnie jak w przypadku Pani Marii Szabłowskiej - to pasja do muzyki nadała kierunek w drodze zawodowej bohatera spotkania. Wygrała chęć kontaktu z muzyką i światem kultury!

Kariera dziennikarska Pana Krzysztofa rozpoczęła się od audycji w Radiu Gdańsk, a później programu ,,Studio Rytm” realizowanego przez Polskie Radio. W latach 80 widzowie mieli okazję zobaczyć Pana Szewczyka podczas wielu programów nadawanych przez TVP w większości na żywo w późnych godzinach wieczornych- Przeboje Dwójki, Wideoteka, Jarmark.

Informacje i zdjęcie przesłane przez Katarzynę Bułkowską z Biblioteki Publicznej w Sokółce.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv