czwartek, 24 marzec 2016 08:37

Siłacze z sokólskiego "Rolnika" wicemistrzami województwa podlaskiego [Zdjęcia]

Rewelacyjnie zaprezentowali się zawodnicy z Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce na XIV Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, zorganizowanych przez Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku.

Debiutujący w zawodach Bartosz Bogusławski i Marek Biegański w kategorii wiekowej do lat 18, stanęli na podium. Bartosz z wynikiem 125 kg zajął II miejsce w swojej kategorii wagowej, Marek z wynikiem 112,5 kg zajął III miejsce. Bardzo dobrze zaprezentował się w kategorii wiekowej do 20 lat Kamil Bykowski, osiągając wynik 132,5 kg. Bardzo dobre wyniki osiągnęli weterani sportów siłowych: Mariusz Amielan i Szymon Stankiewicz. W kategorii wiekowej do 20 lat, Mariusz zajął I miejsce w swojej kategorii wagowej z wynikiem 155 kg, oraz II miejsce w kategorii open. Szymon z wynikiem 150 kg zdobył II miejsce w swojej kategorii wagowej.

Dzięki bardzo dobrym wynikom, które osiągnęli zawodnicy w poszczególnych bojach, Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce zdobył II miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego.