Proponowane formy spotkań:
„Stare i nowe” - zajęcia specjalnie dla grup przedszkolnych, podczas których dzieci będą miały okazję poznać różnicę pomiędzy przedmiotami codziennego użytku dawniej i dziś, co pomoże przybliżyć minione życie mieszkańców Sokółki i okolic. Czas trwania około 45 min.
„Po nitce do kłębka” - oferta zajęć edukacyjnych na temat lnu, wełny, tradycyjnej produkcji tkanin. W trakcie spotkania dzieci poznają historię obróbki lnu, będą miały okazję własnoręcznie popracować na takich urządzeniach jak międlica, kołowrotek czy krosno tkackie. Spotkanie zakończa zajęcia praktyczne, tzn. dzieci wykonają fragment tkaniny na ramkach tkackich.
Zajęcia dla grup przedszkolnych, szkolnych, maks. 25 osób.Czas trwania: około 1 h
„Spotkanie z muzeum” – zajęcia na temat pracy muzeum. Dzieci dowiedzą się jak pracuje się w muzeum, co to jest eksponat, czym jest konserwacja. W ramach zajęć praktycznych wykonają kartę inwentaryzacyjną z opisem i rysunkiem wybranego eksponatu.
Zajęcia dla grup szkolnych, gimnazjalnych, maks. 25 osób. Czas trwania: około 1 h
„Spotkanie z Sokólskim Orientem” – zajęcia poświęcone historii i kulturze Tatarów Polskich, zamieszkujących tereny sokólszczyzny od ponad 330 lat. W ramach spotkania zajęcia plastyczne.
Zajęcia dla grup szkolnych, przedszkolnych, maks. 25 osób. Czas trwania: około 1 h
„Z historią za pan brat” – opowieść o dziejach Sokółki i okolic.
Zajęcia dla grup szkolnych, przedszkolnych, gimnazjalnych, maks. 25 osób. Czas trwania: około 1 h
Udział w zajęciach bezpłatny.
Grupy prosimy zgłaszać telefonicznie lub e-mailem z wyprzedzeniem około tygodniowym:
85 711 24 35 wew. 26, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszamy do współpracy pedagogów i nauczycieli. Jeśli mają Państwo pomysł na inne zajęcia lub inną ich formułę, bardzo chętnie poznamy wasze opinie i opracujemy wspólnie zajęcia.
W szczególności zależy nam na ciekawym projekcie zajęć na temat historii Sokółki i regionu.
Źródło: http://www.sok.org.pl