wtorek, 17 maj 2016 12:33

SPORTOWY POWIAT: Udany turniej młodzików sokólskiego Falcona [Zdjęcia]

KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka zremisował w ostatnim meczu sezonu z SPR PABIKS Pabianice. Grupa młodzików AS Falcon Sokółka rozegrała udany turniej. Mniej szczęścia mieli ich młodsi koledzy, którzy wygrali tylko jeden mecz. Sprawdź nasze podsumowanie weekendowych zmagań sportowych.

BKS Jagiellonia Białystok pokonała w piątek Korę Korycin 1:0. Jasion Jasionówka również wygrał z Pograniczem Kuźnicą 2:0. KS UM Krynki uległ Sparcie Augustów 3:0. Sudovia Szudziałowo rozgromiła za to LZS Studzianki aż 4:0, a Dąb Dąbrowa Białostocka pokonał Magnat Juchnowiec Kościelny 2:0.

Od 13 do 15 maja w Nowej Rudzie odbywały się XXIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w taekwon-do ITF. Na matach rywalizowało ponad 200 wyłonionych w eliminacjach zawodników z 54 klubów całej Polski, w tym z Dąbrowy i Lipska. Pisaliśmy o tym tutaj.

W sobotę, najmłodsi szachiści Akademii Sportów Umysłowych brali udział w I Mistrzostwach Województwa Podlaskiego do lat 6. O turnieju pisaliśmy tutaj.

KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka zremisował w ostatnim meczu sezonu z SPR PABIKS Pabianice 27:27. Spotkanie można było obejrzeć na żywo na naszej stronie. Zapis całego meczu dostępny tutaj.

W ubiegłą sobotę przy nieciekawej deszczowej pogodzie zespół AS Falcon rozegrał kolejny turniej. Pisaliśmy o nim tutaj.

14-15 maja, w łódzkim klubie Frame, odbył się 4. w tym roku turniej rankingowy Polskiego Związku Bilardowego. Na starcie Grand Prix Polski Wik Pol Tour w odmianę 10 bil stanęło blisko 100 zawodników, a w tym 5-osobowa reprezentacja Metal-Fach LP Sokółka, w składzie: Jacek Jarno, Mateusz Marzec, Sebastian Batkowski oraz bracia Konrad i Krystian Piekarscy. O turnieju można przeczytać tutaj.

W niedzielę o godzinie 14.00 na stadionie OSiR w Sokółce rozegrany został mecz pomiędzy AS Falcon Sokółka, a Iskrą Narew. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:4 dla gości.

„Nasz zespół przegrał na własne życzenie. Do 35 minuty kontrolowaliśmy to, co dzieje się na boisku. Swoją przewagę potwierdziliśmy w 26. minucie. Po składnej akcji bramkę zdobył Tomasz Baranowski. W końcówce pierwszej połowy Iskra dwukrotnie wykorzystała błędy indywidualne w defensywie i wyszła na prowadzenie 1:2. Druga połowa to ponownie dobry początek naszego zespołu, ale brakowało wykończenia akcji. Z upływającym czasem w nasze szeregi wdarła się nerwowość i zaczęliśmy popełniać niewymuszone błędy. W ostatnie 5 minut padły jeszcze trzy bramki. Dwa gole zdobyli goście. Nasz zespół odpowiedział trafieniem Tomasz Baranowskiego.” - czytamy w wiadomości do redakcji przesłanej przez Radosława Kabelisa z Akademii Sportu Falcon.

Zdjęcia z sobotniego turnieju publikujemy dzięki uprzejmości Radosława Kabelisa.