poniedziałek, 23 maj 2016 14:20

Młodzi pływacy walczyli w ogólnopolskich zawodach [Zdjęcia]

W sobotę 21 maja w Michałowie odbył się Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Pływacki dzieci 10- i 11-letnich. Są to najważniejsze zawody pływackie roczników 2005 i 2006 w sezonie, a przy tym korespondencyjne Mistrzostwa Polski na szczeblu regionów. W zawodach startowało 160 najlepszych zawodników z 11 klubów pływackich z Suwałk, Białegostoku, Łomży, Augustowa, Olsztyna, Ełku, Sokółki, Hajnówki, Michałowa, Moniek oraz Bielska Podlaskiego. Nasze miasto reprezentowały kluby UKS Omega oraz UKS Batory.

Organizatorzy zafundowali młodym pływakom prawdziwy maraton pływacki, ponieważ zwykle dwudniowe zawody odbyły się ciągu jednego dnia i każdy zawodnik startował aż 4 razy. Zawodnicy UKS Omega trenowani pod okiem trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Firsa zdobyli 4 brązowe medale.

Wśród 10-latków znakomicie zaprezentowały się Iga Kuklicz i Oliwia Radel. Każda z nich zdobyła po dwa brązowe medale. Iga wywalczyła krążki na dystansach 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym. Oliwia była trzecia wyścigach na 50m stylem klasycznym oraz 100m stylem zmiennym. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę imprezy Iga zajęła III miejsce, Oliwia zaś była 4. Ponadto z roczniku 2006 dzielnie walczyli: Maja Bakun, Michał Miszkin i Dawid Kretowicz, poprawiając swoje rekordy życiowe.
W klasyfikacji końcowej 10-letnich dziewcząt młode pływaczki Omegi zajęły znakomite 2. miejsce.
Wśród 11-latków najwyższe miejsce zajęła Oliwia Steć, która była 6. w wyścigu na 100m stylem klasycznym. Wśród chłopców z tego rocznika najwyższą lokatę uzyskał Daniel Mrozowicz, zajmując 7. na dystansie 100m stylem klasycznym .