wtorek, 14 czerwiec 2016 10:41

Turniej tenisa stołowego na Dniach Sokółki 2016 [Zdjęcia]

W sobotę i niedzielę w ramach Dni Sokółki w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce odbył się turniej tenisa stołowego, który był połączony z zakończeniem i podsumowaniem III ligi tenisa stołowego województwa podlaskiego sezonu 2015/2016.

Przed rozpoczęciem zawodów odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom III ligi. W zmaganiach III podlaskiej ligi tenisa stołowego sezonu 2015/2016 uczestniczyło sześć drużyn. Zwycięzcą została drużyna UKS Białobrzegi, drugą lokatę zajęła drużyna SKTS Sokółka, natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna LKS „Pogranicze” Kuźnica Białostocka. W rankingu indywidualnym pierwsze miejsce zajął Krzysztof Lubecki (SKTS Sokółka), który wyprzedził o jeden pkt Karola Żukowskiego (SKTS Sokółka), który zajął drugie miejsce. Z kolei zawodnicy Adrian i Robert Kujawski (Pogranicze Kuźnica Białostocka) zajęli trzecią i czwartą lokatę. Najlepsza zawodniczką III ligi okazała się Julia Klim, również z Kuźnicy Białostockiej.

Podczas dwudniowej rywalizacji w turnieju wzięło udział około 100 osób z całego województwa podlaskiego. W sobotę do rywalizacji stanęły szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne w kategoriach dziewcząt oraz chłopców. Niedziela to rywalizacja w turnieju otwartym w kategorii OPEN gier pojedynczych i gier deblowych. Sokólscy tenisiści podczas rywalizacji w sobotę i niedzielę stawali na podium.

I tak w pierwszym dniu zawodów w szkołach ponadgimnazjalnych najlepszym zawodnikiem okazał się Daniel Dąbrowski z SKTS Sokółka, zajmując pierwsze miejsce i wyprzedzając Sitko Mateusza z Czarnej Białostockiej, zaś trzecie lokatą mógł się pochwalić Arkadiusz Michalski również z SKTS Sokółka, który po zaciętej pięciosetowej walce z Sitko Mateuszem zajął miejsce trzecie. W szkołach podstawowych oraz gimnazjalnych zawody zdominowała młodzież z Wasilkowa i Ełku.

W niedzielę nie zabrakło dużych emocji podczas gier pojedynczych, jak i deblowych. Pierwsze miejsce wywalczył Krymski Marek z Grajewa. Sokólscy pingpongiści byli w czołówce gier pojedynczych i deblowych. Najlepszym zawodnikiem z Sokółki w grach pojedynczych okazał się Krzysztof Lubecki, zajmując 4. lokatę. Natomiast w grach deblowych zawodnicy z SKTS Sokółka Karol Żukowski/Krzysztof Lubecki zajęli drugie miejscu, ulegając parze z Grajewa Tyberiusz Królewicz/Marek Krymski.

Informacje i zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości Karola Żukowskiego.