poniedziałek, 20 czerwiec 2016 12:56

Norbert Kopeć ze złotem na Mistrzostwach Województwa w Supraślu [Zdjęcia]

W trzydniowych zmaganiach przy szachownicach walczyło 13 zawodników LUKS Orient Sokółka (4 dziewczynki i 9chłopców). Złoty medal, w grupie do 13 lat zdobył Norbert Kopeć, ze świetnym wynikiem 8,5 z 9 pkt.

Nasz klub zajął 5. miejsce drużynowo, wśród klubów Województwa Podlaskiego. Gratulacje dwóm zawodnikom Kornelowi Woronko i Jakubowi Żygieło, którzy w debiucie na takim turnieju zdobyli 5 kategorie szachowe. W naszej odmłodzonej ekipie, jeszcze sześciu zawodników (Aleksandra Stupak, Gabriela Hapoń, Weronika Lisowska, Piotr Hapoń, Łukasz Szydłowski, Mateusz Czarnowicz) startowało po raz pierwszy na tak poważnym turnieju, stąd też ogromny stres, który im towarzyszył w zmaganiach. Trąba powietrzna, która przeszła nad Supraślem, pozostawiła po sobie ogrom zniszczeń, jak też przysporzyła ogromnego stracha, części naszej ekipy. O trzecie kategorie szachowe otarli się: Zuzanna Grygorczuk i Rafał Szydłowski. Reprezentowali nas również Giełażyn Jan, Bartosz Stupak. Dziękujemy zawodnikom za grę, a rodzicom za doping, wsparcie i godne reprezentowanie klubu LUKS Orient Sokółka - Wojciech Zajkowski.

Informacje i zdjęcia: Wojciech Zajkowski