poniedziałek, 15 sierpień 2016 14:31

„Dzisiaj dziękujemy wszystkim polskim bohaterem”. Obchody Święta Wojska Polskiego w Sokółce [Zdjęcia]

Jak co roku, 15 sierpnia w Sokółce odbyły się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego oraz rocznicy Bitwy Warszawskiej, czyli tzw. „Cudu nad Wisłą”.

Tradycyjnie już obchody rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele św. Antoniego w Sokółce. Następnie poczty sztandarowe wraz z zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W uroczystościach oprócz samorządowców, księży i służb mundurowych udział wzięli: wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosław Zieliński, poseł Mieczysław Baszko oraz Komendant Wojewódzki Policji, inspektor Daniel Kołnierowicz.

- Dzisiaj dziękujmy wszystkim polskim bohaterom z całych dziejów i ze wszystkich pól, bitew i powstań. I teraz kiedy stajemy na sokólskiej ziemi jako obywatele Polski suwerennej i niepodległej musimy się zastanowić co wynika z naszych doświadczeń, heroizmu i ofiary wynika. Przede wszystkim wielkie zobowiązanie, aby umocnić jej bezpieczeństwo. – mówił dziś wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosław Zieliński.

- Nie raz, gdy szliśmy do walki o naszą suwerenną Polskę zwracaliśmy się z prośbą do Boga. Tak jest i dzisiaj. To kolejna rocznica „Cudu nad Wisłą” i święta Matki Boskiej. – stwierdziła w swoim przemówieniu Burmistrz Sokółki, Ewa Kulikowska.

- Historii nie wolno zmieniać, bo to nasze dziedzictwo. Prawdy historycznej nie da się stłamsić. – mówił poseł na Sejm, Mieczysław Baszko.

W trakcie części oficjalnej został także odczytany list od ministra rolnictwa, Krzysztofa Jurgiela. Cała uroczystość zakończyła się w strugach ulewnego deszczu, który przeszedł nad Sokółką.

/ps/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv