W trakcie wyprawy wycieczkowicze zwiedzili Katedrę w Gnieźnie – gdzie podziwiali wspaniałe Drzwi Gnieźnieńskie i srebrny relikwiarz św. Wojciecha. Przepłynęli promem na Ostrów Lednicki – siedzibę Mieszka I i prawdopodobnie miejsce jego chrztu. Mogli również zwiedzić Muzeum Wsi Wielkopolskiej i poczuć, jak 100 lat temu wyglądało życie na wsi. W czwartek cofnęli się w czasie i poczuli w Biskupinie atmosferę sprzed 4 tysięcy lat. Uczestniczyli w Festynie Archeologicznym odbywającym się pod hasłem Archeo – fashion week. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądało wytwarzanie tkanin, naczyń, ozdób, broni. Oglądali pokazy walk, tańców oraz mody sprzed wieków. Mogli strzelać z łuku i kuszy, walczyć na miecze, jeździć konno, wytwarzać papier, naczynia itp. Zakupili cały arsenał broni – m.in. miecze, kusze, łuki, topory.
Uczniowie popołudnie spędzili w Parku Rozrywki Zaurolandia, gdzie nie tylko poznawali świat dinozaurów, ale mogli poczuć się jak paleontolodzy, biorąc udział w warsztatach. Nadmiar energii rozładowali w Parku linowym i na placu zabaw.
Ostatni dzień wycieczki to wizyta w mieście Mikołaja Kopernika – Toruniu. Uczniowie naszej szkoły odbyli długi spacer, poznając najciekawsze miejsca i zabytki miasta. Uczestniczyli również
w zajęciach w Żywym Muzeum Piernika, gdzie poznali historię i etapy wyrobu piernika. Każdy z nich miał okazje wykonać własne ciastko.
Z wycieczki dzieci przywiozły dużo wrażeń, wspomnienia dobrej zabawy, mnóstwo pamiątek i pyszne pierniczki. - czytamy w wiadomości do redakcji przesłanej przez Krzysztofa Andrzejewskiego z Zespołu Szkół Integracyjnych.
opr./ps/