środa, 30 listopad 2016 11:06

Batory w Augustowie [Zdjęcia]

W sobotę odbył się w Augustowie Wielobój Pływacki o Puchar Dyrektora CSiR. W zawodach brało udział 278 zawodników z 12 klubów. Klub UKS Batory reprezentowało 13 pływaków.

Formuła wieloboju sprawdzała wszechstronność zawodników. Musieli oni startować w konkurencjach, w których niekoniecznie czują się najlepiej. Mimo to, poziom był bardzo wysoki a rywalizacja wyrównana.

Zawodnicy UKS Batory zdobyli 3 medale. Dawid Witulski wywalczył złoto w swoim najmocniejszym stylu – 50 metrów grzbietem, w tej samej konkurencji, ale w młodszym roczniku srebro zdobył Oskar Kondrat. Również srebrny medal zdobył Konrad Zielenkiewicz na 50 metrów stylem klasycznym.

5 naszych zawodników uplasowało się w najlepszych dziesiątkach w klasyfikacji ogólnej. 6. miejsce w roczniku 10 lat i młodsi zajął Oskar Kondrat, a Oskar Kochanowicz zajął miejsce 8. Natomiast Natala Szumiło w tej samej kategorii miejsce 10. spośród dziewcząt. Dawid Witulski był 9. wśród 12-latków, a Ola Kaźmierczak wśród 11-latków.

Dziękujemy pozostałym zawodnikom: Julii Oleńskiej, Oliwii Zubrzyckiej, Ewie Rećko, Idze Białous, Julii Miejłuk, Weronice Bergiel, Kamilowi Zajkowskiemu. Był to dla naszych pływaków ostatni sprawdzian przed najważniejszymi dla nich zawodami w tym roku. Powodzenia na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego!

Informacje i zdjęcia: UKS Batory