• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
środa, 11 styczeń 2017 12:58

Kochają swoich dziadków [Zdjęcia]

Wczoraj w Filii Bibliotecznej w Starej Kamionce rozpoczęły się zajęcia z cyklu pt.„Książka uczy i bawi”. Będą one kontynuacją współpracy ze Szkołą Podstawową w Starej Kamionce.

W ubiegłym roku, uczniowie co miesiąc spotykali się z bibliotekarką Marią Bach-Waleszczyk i uczestniczyli w zajęciach pt. „Z książką mi do twarzy”.

Pierwsze spotkanie nowego cyklu przebiegło ph. „Kochamy naszych dziadków” i dotyczyło zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka. Święto to obchodzone jest w Polsce od 1964 r. za sprawą tygodnika „Kobieta i życie”. Jest to doskonała okazja, do podziękowania naszym dziadkom za miłość i trud włożony w nasze wychowanie.

Na początku uczniowie mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę, której hasło miało naprowadzić ich na temat przeprowadzonych zajęć. Dzieci bardzo szybko poradziły sobie z zadaniem i wzięły udział w dyskusji przeprowadzonej przez bibliotekarkę Martę Bielską oraz nauczycielkę Joannę Gejdel.

Dzieci z chęcią opowiadały o swoich babciach i dziadkach. Podkreślały, jak istotną rolę pełnią oni w ich życiu, jak wiele mogli się od nich nauczyć.

Starsza grupa doskonale wymieniła cechy dziadków oraz formy pomocy osobom starszym w różnych sytuacjach (w domu, w ogrodzie, w sklepie czy w autobusie).

W trakcie zajęć nie mogło zabraknąć literatury związanej z tematem. Dzieci mogły obejrzeć wystawkę, oraz przeczytać wybrane książki. Były to m.in.:
•    wiersze Wandy Chotomskiej: „Wiersz dla babci”, „U babci jest słodko”, „Kwiaty dla dziadka”, „Uliczka naszej babci”, „Dzień dziadka”,
•    „Moja babcia czarownica” Jana Edwarda Kucharskiego,
•    „Babcia i słoń” Aliny i Jerzego Afanasjewów,
•    „Babcia Zynia i potwór Kazoar”,
•    „Czerwony Kapturek” oraz „Dziewczynka z zapałkami”.

Druga część spotkania przeznaczona była na prace plastyczne. Dzieci wykonały przepiękne laurki, które z dumą będą mogły wręczyć ukochanym dziadkom.

W zajęciach brało udział 20 dzieci oraz 3 nauczycieli. Kolejne zajęcia z cyklu pt. „Książka uczy i bawi”  zaplanowane są na 14 lutego.

Informacje i zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości Katarzyny Bułkowskiej z Biblioteki Publicznej w Sokółce.

opr./jj/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.