czwartek, 12 styczeń 2017 09:18

Dwa medale dla sokólskich narciarek [Zdjęcia]

Sezon narciarski 2017 w pełni otwarty. Śniegu oczywiście jest trochę za mało, ale pierwsze zawody narciarskie na Podlasiu odbyły się wczoraj na terenie Lasu Pietrasze w Białymstoku. W biegach uczestniczyło prawie 100 zawodników z UKS RAWA Siedlce, UKS HUBAL Białystok, Zespół Szkół Sportowych Supraśl, UKS Łazik, UKS START w Malawiczach i UKS Orliki w Starej Kamionce.

Uczestnicy zawodów zmagali się stylem dowolnym na dystansach: 1000 m i 2000 m, przy temperaturze powietrza -13 stopni.  Najlepszą w kategorii dziewcząt klas V i młodsze okazała się Elżbieta Łowczecka (UKS Start Malawicze), która na dystansie 1000 metrów pokonała 17 rywalek, ustępując jedynie zawodniczce z Siedlec. O brązowy medal dzielnie powalczyła także Katarzyna Rećko (UKS Orliki w Starej Kamionce). Równie dobrze zaprezentowały się w tej kategorii pozostałe zawodniczki - Zuzanna Czabatorowicz uklasyfikowała się na 7. miejscu, Magdalena Ignatowicz była 8. zaś Urszula Kucharewicz zajęła 11. pozycję. Równie dobrze wypadły inne zawodniczki UKS Start Malawicze i UKS Orliki w Starej Kamionce: Kamila Rećko wywalczyła sobie miejsce 5., Julii Zajczyk przypadło 6. miejsce, natomiast Anna Szomko była 14. a Weronika Czeremcha 16. W najstarszej kategorii - juniorka C, startując na dystansie 2000 m, Natalia Fiedorec uklasyfikowała się na 7. miejscu, zaś Monika Szomko wywalczyła sobie 9. lokatę.
Najlepszym zawodnikom organizator ufundował medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Zawody odbyły się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich – Bieg na Igrzyska dla Grupy Mazowiecko-Północnej. Organizatorem i sponsorem tej ogólnopolskiej imprezy była Regionalna Grupa Azoty, Polski i Podlaski Związek Narciarski oraz UKS Hubal Białystok, którzy zadbali o przygotowanie tras. Następne zawody Biegu Na Igrzyska odbędą za tydzień, 18 stycznia  w Siedlcach.

Informacje i zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości Piotra Zaręby.