• 1
  • 2
  • 3

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
środa, 18 styczeń 2017 12:52

Historyczny dzień dla sokólskiego narciarstwa [Zdjęcia]


17 stycznia w Lesie Pietrasze w Białymstoku odbyły się Igrzyska, Gimnazjada i Licealiada Województwa Podlaskiego w Narciarstwie Biegowym. W kategorii szkół podstawowych startowało 9 szkół (70 zawodniczek), gimnazjów również 9 szkół (49 zawodniczek).

Dziewczęta szkół podstawowych rywalizowały na dystansie 2,2 km, zaś dziewczęta klas gimnazjalnych na 3,3 km stylem dowolnym. Do klasyfikacji drużynowej liczone było 5 najlepszych wyników osiągniętych przez zawodniczki z danej szkoły zaś w gimnazjach 4.
Drużyna dziewcząt z SP w Malawiczach odniosła historyczny sukces. Pokonała ona szkołę narciarską nr 32 z Białegostoku wywalczając sobie srebrny medal. Nasze zawodniczki uległy jedynie drużynie Zespołu Szkół Sportowych narciarskich z Supraśla przegrywając z nimi o setne sekundy. Gdyby nie wypięcie się narty podczas biegu jednej z zawodniczek i utracie blisko 2 minut dziewczynki z Malawicz oraz upadek Julki sięgnęły by z olbrzymią przewagą czasową po pierwsze złoto w historii szkoły. Na ten wielki sukces drużynowy zapracowały: Julia Zajczyk 6klasa (miejsce indywidualne 4), Elżbieta Łowczecka kl. 4 (miejsce 5), Zuzanna Czabatorowicz kl. V (miejsce 7), Julia Taudul kl. V(miejsce 16) oraz miejsce 21 przypadło ucz. kl. V Magdalenie Ignatowicz.

Sukcesem zakończył się również start Katarzyny Rećko uczennicy kl. IV SP w Starej Kamionce, która po morderczej walce pokonała 67 starszych od siebie zawodniczek wywalczając sobie brązowy medal Igrzysk Województwa Podlaskiego w Narciarstwie Biegowym. Jest to również historyczne osiągnięcie indywidualne dla szkoły w Starej Kamionce, ponieważ przez wiele lat nie udało się uzyskać tak wysokiej pozycji w zawodach tej rangi. Drużyna Kasi w składzie: Anna Szomko kl. VI miejsce 11, Urszula Kucharewicz kl. IV miejsce 19, Weronika Czeremcha kl. VI miejsce 21, Natalia Paszko kl. VI miejsce 29 – uklasyfikowała się na bardzo dobrym 4 miejscu.

Niemniej okazale zaprezentowały się narciarki reprezentujące Gimnazjum nr 3 w Sokółce (poniekąd zawodniczki z Malawcz i Starej Kamionki), które po wyczerpującym biegu na dystansie 3,3 km wywalczyły drużynowy brąz. Do tego sukcesu przyczyniły się: Natalia Fiedorec, kl. II miejsce 9, Kamila Rećko kl. I, miejsce 12, Monika Szomko kl. II miejsce 14 i Monika Płońska kl. I miejsce 28 .

- Zdobyte puchary i medale ukoiły zmęczenie zawodniczek. Wszystkim narciarkom należą się gromkie brawa i wielki szacunek za ogromne poświęcenie i sportową walkę promując nie tylko swoje szkoły czy kluby ale również Sokółkę. Dziś o świcie dziewczynki wyruszyły do Siedlec gdzie rozegrany będzie drugi z pięciu Biegów na Igrzyska w ramach Narodowego Rozwoju Biegów Narcirskich. Powodzenia na zawodach. - czytamy w wiadomości do redakcji przesłanej przez Piotra Zarębę.

opr./ppr/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.