• 1
  • 2
  • 3

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
czwartek, 26 styczeń 2017 09:08

Sokólskie narciarki znów na podium [Zdjęcia]

Wczoraj w Supraślu na trasach biegowych Uroczyska-Glinki odbyła się trzecia edycja Biegu Na Igrzyska, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Kilkudziesięciu zawodników z Siedlec, Białegostoku, Supraśla, Starej Kamionki i Malawicz  rywalizowało na lekko oblodzonej trasie na dystansie 1, 2, i 3 km techniką dowolną.      

W najstarszej kategorii juniorki C rewelacyjnie zaprezentowała się Natalia Fiedorec (Start Malawicze), która na dystansie 3 km pokonała utytułowane rywalki z Supraśla, Siedlec i Białegostoku, wywalczając sobie srebrny medal. Przegrała ona jedynie o 6 sekund z zawodniczką z Supraśla. Na tym samym dystansie Monika Szomko (Orliki Stara Kamionka) metę przekroczyła jako 6.

W młodszej kategorii juniorka D na dystansie 2 km równie dobrze poradziły sobie zawodniczki Startu Malawicze: Kamila Rećko- miejsce 4. (strata do trzeciego miejsca 5 sekund), Julia Zajczyk po dwóch upadkach była 7., natomiast Anna Szomko  (Orliki Stara Kamionka) na mecie zameldowała się jako 10. Nadmienić należy, iż w tej kategorii wiekowej dziewczynki rywalizowały o miejsca medalowe z aktualną, dwukrotną złotą  medalistką Mistrzostw Polski w narciarstwie biegowym – Hanną Popko, reprezentującą UKS Hubal Białystok.

Najliczniejszą grupę stanowiły narciarki z rocznika 2005 i młodsze. W tej kategorii wiekowej najlepiej wypadła Magdalena Ignatowicz (Start Malawicze), która po zaciętej walce z zawodniczką z Supraśla i Siedlec zajęła drugie miejsce. Kasia Rećko (Orliki Stara Kamionka) uklasyfikowała się na 5. miejscu, Elżbieta Łowczecka 6. i Zuzanna Czabatorowicz 7. miejsce.

Pierwsza dwunastka  z rankingu Regionalnego Grupy Mazowiecko – Północnej będzie miała prawo startu w wielkim Finale Krajowym Grupy Azoty, który odbędzie się w marcu w Jakuszycach. Pozostały jeszcze dwa starty: 8 lutego  w Siedlcach  i finał grupy w końcu lutego w Szelmencie. Tym bardziej trwa wielka rywalizacja między wszystkimi narciarzami o zapewnienie sobie miejsca w szczęśliwej, finałowej dwunastce.

Ponadto część narciarek po uzyskaniu kwalifikacji z Igrzysk i Gimnazjady Województwa Podlaskiego zapewniło sobie start w Finale Krajowym Igrzysk i Gimnazjady w narciarstwie biegowym, które odbędą się w dniach 2-5 marca 2017 r. w Białce Tatrzańskiej.
Kolejnym ważnym sprawdzianem narciarskich umiejętności będzie udział naszych zawodniczek w Ogólnopolskim Biegu Jaćwingów, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 29 stycznia w Gołdapii.

Piotr Zaręba


Zdjęcia: Piotr Zaręba

opr./jj/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.