środa, 03 grudzień 2014 08:26

Srebrny medal dla sokólskich szachistów

29 listopada 2014 roku w Zespole Szkół Nr 3 w Suwałkach odbyły się Finały Igrzysk Województwa Podlaskiego w szachach chłopców i dziewcząt. Do startu było uprawnionych osiem czteroosobowych zespołów wyłonionych w finałach grup (3 z północnej, po 2 z centralnej i południowej, 1 z zachodniej). Finał grupy północnej odbył się tydzień wcześniej podczas, którego Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sokółce wywalczyła I miejsce.

W Finale Wojewódzkim Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sokółce zdobyła II miejsce, uzyskując tytuł Wicemistrza Województwa Podlaskiego Szkół Podstawowych w szachach, minimalnie przegrywając złoty medal punktacją dodatkową. Uzyskaliśmy tym samym awans do OGÓLNOPOLSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZACHACH, które odbędą się wiosną 2015r.

Klasyfikacja końcowa:
SSP 2 STO Białystok
SP 1 Sokółka
SSP 4 Białystok

Skład SP 1:
pierwsza szachownica – Piotr Zajkowski (kl. III)
druga szachownica – Gabriel Rusałowicz (kl. V)
trzecia szachownica – Norbert Kopeć (kl. V)
czwarta szachownica – Szymon Zajkowski (kl. IV)

Opiekun: Stanisław Polewko

Dodatkowo, oprócz klasyfikacji drużynowej, była prowadzona klasyfikacja indywidualna. Najlepszym zawodnikiem trzeciej szachownicy został Norbert Kopeć (6 pkt), a czwartej Szymon Zajkowski, z kompletem 7 punktów. Wszyscy są zawodnikami LUKS Orient Sokółka. Przypominamy, że w ubiegłym roku, cała czwórka zdobyła brązowy medal, i również awansowała do turnieju ogólnopolskiego.

30 listopada 2014r. w Białymstoku odbyła się natomiast Gimnazjada Województwa Podlaskiego w szachach, gdzie Sokółkę reprezentowała drużyna dziewczyn z Gimnajzum Nr 2 w Sokółce, która zajęła IV miejsce tuż za podium.