środa, 15 luty 2017 10:38

Kolejne sukcesy sokólskich szachistów [Zdjęcia]

Sokólscy szachiści wrócili z kolejnymi medalami z zawodów. Miniony weekend był dla nich bardzo intensywny.

W Turnieju Szachowym o Puchar Prezesa MLEKOVITY Dariusza Sapińskiego (organizator - Akademia Gambit) wzięło udział 207 zawodników (w tym 9 z LUKS Orient). Srebrne medale wywalczyli: Norbert Kopeć (6,5pkt) i Dominik Wilczyński. LUKS Orient reprezentowali też: Jerzy Obuchowicz, Jarosław Konstańczuk, Nicolas Wierzbicki, Dominik Wilczyński, Karina Miron, Bartosz Stupak, Kornel Woronko, Iga Miron.

Bardzo dobry start (4 pkt) i 3. miejsce wśród dziewcząt zajęła Aleksandra Stupak (SP 1) w 6. RUNDZIE XXII EDYCJI BIAŁOSTOCKIEJ LIGI SZKOLNEJ DO LAT 8. Dobry start zanotowali również Jan Giełażyn (SP1; 4pkt) i Łukasz Szydłowski (SP2; 3pkt).

Piotr Hapoń (SP2) zdobył 4 z 7 pkt, wśród starszych (nawet o 4 lata) i bardziej doświadczonych zawodników w 6. RUNDZIE XXII EDYCJI BIAŁOSTOCKIEJ LIGI SZKOLNEJ DO LAT 13. Dzielnie walczyli również: Bartosz Stupak (SP1), Mateusz Czarnowicz (SP1), Gabriela Hapoń (SP2).

Wszystkie turnieje zostały rozegrane w Białymstoku. Kolejne tygodnie też zapowiadają się pracowicie. – czytamy w wiadomości od Wojciecha Zajkowskiego, prezesa LUKS Orient Sokółka.

Zdjęcia: Akademia Gambit, Tomasz Giełażyn, Katarzyna Woronko, Wojciech Wilczyński