czwartek, 16 marzec 2017 14:20

Srebro Konrada Piekarskiego w Grand Prix Polski!

W ostatni weekend w Kętrzynie rozegrany został drugi w tym roku turniej rankingowy Grand Prix Polski w 9 w ramach. Na starcie zawodów stanęło 88 bilardzistów z Polski, a także z Litwy. Wśród nich znaleźli się zawodnicy LP METAL–FACH  POOL BILARD SOKÓŁKA: Konrad Piekarski, Krystian Piekarski, Sebastian Batkowski, Dominik Zając, a także bardzo młodzi juniorzy z II ligowej drużyny: Szymon Miroń i Karol Zielenkiewicz.

Świetny występ odnotował Konrad Piekarski. zdecydowanie pokonując kolejnych rywali, awansował do wielkiego finału. Tutaj naprzeciw Konrada stanął Mieszko Fortuński „ERG Bieruń Folie” – zwycięzca rankingu Polski 2016 i reprezentant Polski na „World Games 2017”. Po stojącym na wysokim poziomie pojedynku, który mógł zadowolić najbardziej wymagających kibiców sporu bilardowego, zwyciężył Fortuński 6:4. O zwycięstwie bilardzisty z Bierunia zdecydowały skuteczniejsze rozbicia. II miejsce Konrada pozwoliło mu awansować na 3. miejsce rankingu Polski.

Sebastian Batkowski i Dominik Zając zakończyli turniej na 9. Miejscu, obaj ulegając w swoich pojedynkach 5-6. Najbardziej ma czego żałować Dominik, ponieważ po zwycięstwie w poprzedniej  rundzie nad  kolegą klubowym Krystianem Piekarskim (17 miejsce), nasz zawodnik nie wykorzystał ogromnej szansy na awans do ćwierć finału. Prowadził już 5:1, by ostatecznie przegrać 5:6.

Obok dobrych wyników naszych czołowych zawodników, cieszy również coraz lepsza gra i widoczny rozwój najmłodszych zarówno Szymona, jak i Karola, którzy w Kętrzynie zdobywali kolejne  doświadczenia. Sokółczanie w Kętrzynie mają wielu kibiców i czują się tam bardzo dobrze. Przed rokiem w finale tych zawodów znalazł się Krystian Piekarski, a kilka miesięcy później wraz z Konradem, również w Kętrzynie, zdobyli Mistrzostwo Polski w Parach.

W ramach Bilardowych Igrzysk Kętrzyn 2017 rozegrano również Mistrzostwa Polski w Karambol. Ciekawostką tej rywalizacji był udział w nich, lubiącego wyzwania, Konrada Piekarskiego. Był to jego absolutny debiut w tę odmianę bilardu, mimo tego Konrad zajął bardzo wysokie 5. miejsce. Tytuł Mistrza Polski obronił Dawid Tonojan, zawodnik gospodarzy.

Zmagania bilardzistów można „na żywo” oglądać w tvsports.pl, a już wkrótce także na www.sokolka.tv oraz na kanale SokółkaTV w telewizji kablowej. Retransmisje dostępne są również w ogólnopolskiej telewizji SPORTKLUB. ZAPRASZAMY KIBICÓW NASZYCH BILARDZISTÓW I SPORTU BILARDOWEGO.

Informacje publikujemy dzięki uprzejmości Lecha Piekarskiego.