wtorek, 28 marzec 2017 08:44

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12- i 13-latków [Zdjęcia]

24 i 25 marca na basenie Aquaparku w Suwałkach odbyła się I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12- i 13-letnich w pływaniu. Jest to najważniejsza impreza pływacka w tym roku dla zawodników z rocznika 2004 i 2005 i ma zasięg ogólnopolski.

W zawodach startowało ponad 80  najlepszych zawodników z  klubów z województwa podlaskiego. Każdy zawodnik miał możliwość 4 startów indywidualnych w ciągu dwóch dni zawodów. Omegę na tych zawodach reprezentowała skromna grupa trzech pływaków: Zuzanna Rogowicz, Oliwia Steć i Daniel Mrozowicz.

Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Czarneckiego osiągnęli sukces i zdobyli 5 medali.

W roczniku 2004 świetnie zaprezentowała się Zuzanna Rogowicz. Zuzia  startowała tylko w pierwszym dniu zawodów. Zawodniczka po bardzo dobrym występie zdobyła brązowy medal na dystansie 400m stylem dowolnym oraz zajęła szóste miejsce w wyścigu na 100m stylem motylkowym.

Świetnie zaprezentowali się 12-latkowie Omegi: Oliwia Steć i Daniel Mrozowicz. Pokazali oni wolę walki oraz udowodnili, że są jednymi z najlepszych „żabkarzy” w województwie. Każde z nich zdobyło po dwa medale na dystansach 100m i 200m w stylu klasycznym. Daniel sięgnął po dwa srebrne krążki zaś Oliwia dwa brązowe. Oliwia w swoim występie na dystansie 200m stylem klasycznym ustanowiła nowy rekord klubu.

Informacje publikujemy dzięki uprzejmości UKS Omega.