poniedziałek, 10 kwiecień 2017 09:12

Świetny start Omegi na Litwie [Zdjęcia]

7 i 8 kwietnia, siedmiu zawodników UKS OMEGA Sokółka wzięło udział w Międzynarodowych Zawodach Pływackich „ Dzukija Cup” w Alytusie na Litwie. Była to bardzo silnie obsadzona impreza, w  której startowało 700 zawodników z  30 klubów w tym: 18  z Litwy, 5 z Białorusi, 6 z Polski oraz jednego z Rosji.

Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Wśród zawodników z Litwy startowali mistrzowie tego kraju, trenujący w szkołach mistrzostwa sportowego. Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: 11-14 lat, 15-16 lat i 17 lat i starsi. Dla naszych zawodników była to pierwsza w tym roku impreza na basenie o wymiarach olimpijskich (50m), która ma na celu przygotowanie do Mistrzostw Polski w lipcu br.

Pływacy z UKS Omega Sokółka, przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego zdobyli w tej trudnej rywalizacji 4  medale.

W kategorii wiekowej 11-14 lat swoją bardzo dobrą dyspozycję potwierdzili Eryk Michałowski i Agnieszka Ancypo.  Agnieszka trzykrotnie stawała na podium. Zdobyła srebrny medal na dystansie 50m stylem dowolnym oraz dwa brązowe w wyścigach na 100 m i 200 m stylem dowolnym. Aga zajęła również 4. miejsce na 200m stylem grzbietowym. Eryk po znakomitych startach dwukrotnie „otarł się” o podium zajmując czwarte miejsca w wyścigach na dystansach 200 m stylem zmiennym (do medalu zabrakło mu 0.08s) i 200 m stylem motylkowym. Eryk był też piąty na 200m stylem klasycznym i dziewiąty na 100m stylem klasycznym.

Bardzo dobrze w tej kategorii wiekowej zaprezentowali się pozostali zawodnicy Omegi. Zuzia Rogowicz, walcząc z rok starszymi pływaczkami zajęła bardzo dobre piąte miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym. Była również 9. i 10. w wyścigach na 100 m i 50 m stylem dowolnym. Julia Sołoniewicz zajęła 7. miejsce w rywalizacji na 100 m stylem motylkowym i 8. miejsce na 50 m stylem dowolnym. Maja Garkowska była 23. w wyścigu na 200 m stylem klasycznym.

W kategorii wiekowej 15-16 lat świetny strat zaliczyła Gabriela Poczobutt Odlanicka.  Gabrysia zdobyła brązowy medal w rywalizacji na dystansie 200 m stylem  klasycznym. W pozostałych swoich startach zawodniczka zajęła 6. miejsce na 100 m stylem klasycznym, 7. miejsce na 200 m stylem zmiennym i 15. miejsce na 100 m stylem dowolnym.

W najstarszej kategorii wiekowej z bardzo dobrej strony pokazała się Ola Rogowicz.  Zajęła ona  4. miejsce  w wyścigu na dystansie 100 m stylem grzbietowym, 7. miejsce na 200 m stylem zmiennym i 12. na 100 m stylem dowolnym.

Informacje i zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości UKS Omega.