środa, 12 kwiecień 2017 13:14

Młodzież Omegi przywiozła z Giżycka 12 medali [Zdjęcia]

8 i 9 kwietnia odbyły się XIV Wiosenne Otwarte Zawody Pływackie pod patronatem Burmistrza Miasta Giżycka. W zawodach wzięło udział ponad 380 zawodników z 35 klubów z całej Polski. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział 8 młodych pływaków UKS Omega Sokółka z roczników 2006 i 2005.

Zawodnicy UKS Omega przygotowani przez  trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego zdobyli 12 medali: 3 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się zawodniczki z rocznika 2006 Iga Kuklicz i Oliwia Radel. Iga czterokrotnie stawała na podium. Zdobyła złoty medal w wyścigu na dystansie 100m stylem klasycznym i trzy srebrne medale na dystansach 50 m i 100 m stylem grzbietowym oraz 200 m stylem dowolnym. Iga zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej na najlepszą zawodniczkę imprezy w swoim roczniku. Równie wartościowe wyniki uzyskała  Oliwia Radel. Oliwka również zdobyła cztery medale. Sięgnęła po złoty krążek w rywalizacji na 100 m stylem zmiennym, srebrny na dystansie 50 m stylem motylkowym oraz dwa brązowe krążki na dystansach 100 m stylem dowolnym oraz 200 m stylem zmiennym. Z pozostałych zawodników z tego rocznika Michał Miszkin zajął 7. miejsce na 50 m stylem klasycznym, Bartosz Grzyb był 4. na 50 m stylem grzbietowym, Maja  Bakun 19. na 50 m stylem dowolnym.

W roczniku 2005 najlepiej zaprezentował się Daniel Mrozowicz. Zdobył on dwa medale: złoty na dystansie 100 m stylem klasycznym oraz brązowy na dystansie 50 m w tym samym stylu. W wyścigu na 100 m stylem klasycznym  po srebro sięgnęła Oliwia Steć. Oliwka była dwukrotnie czwarta na 50 m i 200 m także w żabce. Kolekcję medalową 12-latków powiększyła Justyna Łopatecka, która zdobyła brązowy krążek w rywalizacji na 50 m stylem grzbietowym.