• 1
  • 2

 

 

KLIKNIJ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ.

wtorek, 16 maj 2017 10:34

Ruszyła nowa Misja Śniadaniowa


Od poniedziałku organizatorzy programu „Śniadanie Daje Moc” zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie skierowanym do szkół podstawowych. Na uczniów klas 0-3 czeka kolejna „Misja Śniadaniowa”. W akcji bierze udział już kilka szkół z powiatu sokólskiego.

To nie tylko spora porcja nauki o zdrowym odżywianiu, ale także zabawa, wyzwania i medale za wypełnianie wyjątkowych zadań!

Jak pokazało badanie przeprowadzone na grupie matek, na zlecenie Partnerstwa dla Zdrowia, zdrowe odżywianie postrzegane jest przez matki jako jeden z najważniejszych elementów prawidłowego rozwoju fizycznego dziecka. 65% matek uważa, że szkoły powinny prowadzić naukę z zakresu przygotowania posiłków. Program Śniadanie Daje Moc skierowany do uczniów klas 0-3 szkół podstawowych w Polsce spełnia te oczekiwania dostarczając nauczycielom ciekawych narzędzi dydaktycznych, dzięki którym lekcje o zbilansowanych posiłkach czy potrzebie jedzenia warzyw i owoców, są prawdziwą przygodą.

Organizator programu – koalicja Partnerstwo dla Zdrowia – stawia na naukę przez kreatywną zabawę łączącą edukacyjną rywalizację międzyszkolną i samodzielne przygotowywanie prostych posiłków przez dzieci. Na potrzeby programu wytyczne w postaci 12 zasad zdrowego odżywiania zostały przygotowane przez Instytut Matki i Dziecka.

Jak wynika z badania znaczenie więcej dzieci jada posiłki w domu oraz chętniej włącza się w ich przygotowanie, jeśli dobry przykład pokazują im również rodzice. Dlatego, chcąc edukować wielotorowo, Misje Śniadaniowe zawierają zadania do realizacji zarówno w klasie jak i w domu,
z pomocą rodziców. Ale jak mówić do dzieci o zdrowej żywności tak, aby chciały słuchać?

Nowa Misja Śniadaniowa rozpoczęła się 15 maja 2017 roku. Nauczyciele – opiekunowie zespołów, które przygotują najciekawsze pomysły jak przekonać Niedojadki do zdrowego odżywiania, otrzymają nagrody. Na zgłoszenia prac konkursowych organizatorzy czekają do 8 czerwca 2017 roku.

Szkoły z powiatu sokólskiego biorące udział w programie: Zespół Szkół w Szudziałowie, Szkoła Podstawowa w Janowie, Szkoła Podstawowa w Korycinie, Szkoła Podstawowa w Chodorówce Nowej, Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół w Suchowoli, Szkoła Podstawowa w Nierośnie, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Białostockiej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Reszkowcach.

Szkoły można nadal zgłaszać poprzez formularz znajdujący się TUTAJ.

Więcej informacji można znaleźć na www.sniadaniedajemoc.pl

Zdjęcie: Materiały Prasowe
/ppr/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.