Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 1
  • 2
  • 3

 

czwartek, 18 maj 2017 15:06

IX Konkurs wiedzy o Samorządzie Terytorialnym [Zdjęcia]


16 maja w Gimnazjum im. Armii Krajowej w Dąbrowie Białostockiej odbyła się dziewiąta edycja Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla gimnazjalistów województwa podlaskiego. Wcześniej w eliminacjach szkolnych wzięło udział 83 uczniów z 13 szkół.

O godzinie 10:00 rozpoczęła się część pisemna, do której po eliminacjach szkolnych zakwalifikowało się 19 uczniów. Uczniowie ci otrzymali tytuł finalisty konkursu. Do części pisemnej przystąpiło 17 uczniów. Po sprawdzeniu części pisemnej komisja zakwalifikowała 10 uczniów z najwyższą liczbą punktów do części ustnej. Po zaciętych zmaganiach i podliczeniu punktacji za część ustną i pisemną okazało się, że pierwsze miejsce zajęła Gabriela Mozolewska z Gimnazjum nr1 w Sokółce. Drugie miejsce zajął Mateusz Czarkowski z Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej, natomiast trzecia lokata przypadła Anicie Mai Jurkowskiej również z Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej. Kolejne miejsca zajęli: Weronika Kiejko z Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej, Anita Chrostowska z Gimnazjum w Jedwabnem, Justyna Szczesiul z Gimnazjum w nr1 w Sokółce, Paulina Kurzyna z Gimnazjum w Bargłowie Kościelnym, Wiktoria Stachelek z Gimnazjum w Turośli, Edyta Chociej z Gimnazjum w Korycinie i Michał Zalesko z Gimnazjum w Korycinie. Najlepsza dziesiątka otrzymała nagrody rzeczowe i tytuły laureata konkursu.

Organizatorami konkursu był Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej, Gimnazjum im. Armii Krajowej w Dąbrowie Białostockiej i Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: Marszałek Województwa Podlaskiego, Starosta Powiatu Sokólskiego i Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego.

Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Dąbrowy Białostockiej, Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego i Starostę Powiatu Sokólskiego.

Źródło: dabrowa-bial.pl
opr./ppr/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. OS. CENTRUM, nr 17
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.