środa, 31 maj 2017 14:14

8 zastępów ćwiczyło w wieży wiatrowej w Brzozowie [Zdjęcia]

8 zastępów ćwiczyło w wieży wiatrowej w Brzozowie [Zdjęcia] PSP Sokółka

29 maja na obiekcie Elektrowni Wiatrowej w Brzozowie, gm. Dąbrowa Białostocka przeprowadzone zostały ćwiczenia taktyczno – bojowe wytypowanych sił i środków jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu sokólskiego.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie gotowości operacyjnej, możliwości organizacji i prowadzenia akcji na obiektach wysokościowych oraz doskonalenie umiejętności współdziałania w czasie bezpośrednich działań ratowniczych podczas pozorowanego zdarzenia. Opracowane założenia zakładały, że w wieży elektrowni powstaje pożar instalacji elektrycznej – skutki zdarzenia stwarzają zagrożenie dla osób prowadzących prace konserwacyjne w obiekcie.

W ramach ćwiczeń taktyczno – bojowych przeprowadzono również szkolenie dot. prowadzenia działań z zakresu ratownictwa wysokościowego na poziomie podstawowym wraz z zasadami użycia sprzętu znajdującego się na wyposażeniu zadysponowanych jednostek. Szkolenie prowadził bryg. Dariusz Wojtecki – p.o. Komendant

Powiatowy PSP w Sokółce i jednocześnie Dowódca Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego „Białystok” COO. Udział w ćwiczeniach pozwolił również strażakom ratownikom na zapoznanie się ze specyfiką obiektu oraz występującymi zagrożeniami.

W ćwiczeniach udział brało 8 zastępów z JRG Sokółka, Posterunku w Dąbrowie Białostockiej, OSP KSRG Olsza, Reszkowce, Suchowola, Nowy Dwór oraz OSP Dąbrowa Białostocka.

Opracowanie: bryg. Dariusz Łukaszewicz, KP PSP Sokółka.
Zdjęcia: mł. bryg. Mirosław Grajewski, KP PSP Sokółka.

opr./ppr/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv