• 1
  • 2
  • 3

Filmy

Exit

KAMERY IP

Exit
wtorek, 06 czerwiec 2017 08:49

Czy w Dąbrowie Białostockiej powstanie wytwórnia mas bitumicznych? [Film i Zdjęcia]

W kinie „Lotos” w Dąbrowie Białostockiej odbyło się spotkanie mieszkańców z przedstawicielami firmy UNIBEP, a także z burmistrzem miasta Dąbrowy Białostockiej. Firma UNIBEP jest wykonawcą drogi nr 673 na trasie Sokółka – Dąbrowa Białostocka. Spotkanie dotyczyło planowanej budowy wytwórni mas bitumicznych. 

Niezbędnym surowcem do budowy dróg są mieszanki mineralno-asfaltowe, wykorzystywane do układania nawierzchni drogowej. Produkcja tego surowca odbywa się w wytwórni mas bitumicznych. W związku z trwającymi pracami na wojewódzkiej drodze nr 673 pojawiło się zapotrzebowanie na montaż takiej wytwórni. Fakt ten, zaniepokoił mieszkańców Dąbrowy Białostockiej i podzielił ich opinie.
Wytwórnia będzie miała charakter tymczasowy, jej funkcjonowanie ograniczy się do czasu trwania realizacji kontraktów. Montaż wytwórni planowany jest w pasie drogowym planowanej inwestycji, na końcowym odcinku drogi w sąsiedztwie starej wytwórni. Przed końcem budowy wytwórnia zostanie zdemontowana, o czym zapewnia przedstawiciel firmy UNIBEP Pan Adam Dzięcioł. Asfalt z maszyny będzie trafiał na budowę drogi nr 673 na odcinku Dąbrowa Białostocka – Sokółka. Wytwórnia miałaby powstać w pobliżu osiedli domków jednorodzinnych, pomysł ten spotkał się z oficjalnym protestem mieszkańców. Dodatkowo do Burmistrza Dąbrowy Białostockiej złożono listy z podpisami mieszkańców sprzeciwiającymi się budowie.


Mieszkańców niepokoją uciążliwości związane z emisją szkodliwych substancji, hałasem związanym z produkcją materiału a także z transportem samochodowym dowożącym na teren składowania surowców czy też odbierającym już gotowy produkt. Wyrażali sporo obaw, zadawali mnóstwo pytań dotyczących między innymi: emisji zanieczyszczeń do powietrza. Kolejną często wymienianą obawą jest nieprzyjemny zapach, który może unosić się podczas produkcji surowca.
Przedstawiciele firmy UNIBEP przekonywali, że zainstalowane urządzenia są najnowocześniejsze z możliwych a zakłady tego typu zobowiązane są do nie przekraczania dopuszczalnych norm emisji hałasu, czy też emisji zanieczyszczeń do powietrza.
Jednak zapewnienia inwestora nie były w stanie uspokoić nerwowego podejścia do tematu, mieszkańcy natomiast od samego początku byli nastawieni na NIE i taka też atmosfera panowała do końca spotkania.

„Drogi chcą mieć wszyscy, natomiast okres budowy oraz infrastruktury, co za tym idzie, maszyny, urządzenia, hałas to już niekoniecznie” – mówi Adam Dzięcioł

 

/TL, IL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv

EFRROWLEADERIdeaLANPROW

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.