Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 771.

wtorek, 13 czerwiec 2017 08:08

UKS Omega przywiozła z Suwałk 18 medali [Zdjęcia]

W dniu 8 czerwca odbyły się w Suwałkach Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora OSiR. W zawodach wzięły udział reprezentacje 9 klubów z województwa podlaskiego oraz klub z Litwy. UKS Omega reprezentowała sześcioosobowa grupa pływaków w składzie: Agnieszka Ancypo, Gabriela Czarnowicz, Aleksandra Rogowicz, Oliwia Steć, Maja Garkowska i Michał Miszkin.

Zawodnicy przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego potwierdzili świetne przygotowanie sprinterskie i kondycyjne oraz wolę walki i zdobyli 18 medali: sześć złotych, siedem srebrnych i pięć brązowych, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej imprezy.
W kategorii wiekowej rocznik 2006 i młodsi świetnie popłynął Michał Miszkin zdobywając srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym oraz brązowy na 50m stylem motylkowym.
Rocznik 2005 miał oddzielną klasyfikację i inne konkurencje niż pozostali zawodnicy, z uwagi na ich udział w II Rundzie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 12 lat. Z bardzo dobrej strony w tej rywalizacji pokazała się Oliwia Steć, która dwukrotnie stawała na podium. Zdobyła srebro na dystansie 200m stylem klasycznym i brąz na 100m w tym samym stylu.
W roczniku 2003 multimedalistką została Agnieszka Ancypo zdobywając pięć medali. Aga zwyciężyła na 50m i 100m stylem dowolnym, była dwukrotnie druga na dystansie 50m stylem klasycznym i 50m stylem motylkowym oraz sięgnęła po brąz na 50m stylem klasycznym. W tym samym roczniku na miarę swoich możliwości popłynęła Maja Garkowska, poprawiając swoje dotychczasowe rekordy życiowe.
W najstarszej kategorii wiekowej rocznik 2002 i starsi bardzo dobrze popłynęły Gabriela Czarnowicz i Ola Rogowicz. Gabrysia zdobyła pięć medali: cztery złote na dystansach 100m stylem dowolnym, 100m stylem zmiennym, 50m stylem grzbietowym , 50m stylem motylkowym oraz srebro w wyścigu na 50m stylem klasycznym. Nasza pływaczka wygrała też klasyfikację generalną na najlepsza zawodniczkę w swojej kategorii wiekowej /suma punktów Fina za 4 starty./Równie dobrze w tej kategorii wiekowej spisała się Aleksandra Rogowicz. Ola zdobyła cztery medale :dwukrotnie srebro na dystansach 50m stylem motylkowym i 100m stylem zmiennym oraz dwukrotnie brąz w wyścigach na 50m stylem grzbietowym i 50m stylem klasycznym.
Wyjazd na zawody pływackie był możliwy dzięki realizacji projektu „Pływaj jak Mistrz III” dofinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Sokółce.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości UKS Omega.