• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 771.


 

poniedziałek, 12 czerwiec 2017 14:54

LIV Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Sokółce [Aktualizacje]

Trwa LIV Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Sokółce. Najbardziej kontrowersyjnym tematem dzisiejszych obrad jest projekt uchwały, która ma zmienić status ziem z użytków rolnych na kopalne, w Drahlach, Bohonikach i Bobrownikach.

Transmisja zakończona o godzinie 18:25. Dziękujemy za uwagę.

Wielu mieszkańców terenu objętego "przemianą" nie zgadza się na tworzenie kolejnych żwirowni.

Aktualizacja 15:13

Zarządzono 10 minutową przerwę, która jest posiedzeniem komisji finansowej aby omówić plan zmian w budżecie.

Aktualizacja 15:30

Komisja finansów przegłosowała fundusze na administracje, ale wstrzymała się z głosowaniem budżetu 160 tys. na rewitalizację. Rewitalizacja będzie omawiana na kolejnej komisji.

Aktualizacja 15:37

Głosowanie dotyczące wprowadzenia zmiany porządku obrad zostało wykonane niezgodnie z prawem na co zwrócił uwagę przewodniczący dla Pani mecenas, która tego nie zauważyła. W związku z tym wykonano jeszcze jedno głosowanie które nie 'przeszło'. 

Aktualizacja 15:46

Regulaminy Konsultacji jest to temat, który powraca do nas drugą radę z rzędu. Warto zauważyć że projekt regulaminu budzi wątpliwości wśród radnych, którzy zostaną ograniczeni w swoich działaniach. Z drugiej strony Gmina Sokółka dostała dotację na projekt konsultacji. W dotacji jest warunek który mówi o posiadaniu takiego regulaminu.

Aktualizacja 16:12

Radny Borowski złożył wniosek o przełożeniu głosowania w sprawie Projektu Uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i Gminy Sokółka. Niestety zgodnie z prawem nie można przełożyć tego projektu. W związku z tym zarządzono głosowanie w którym  odrzucono projekt. Temat wróci ponownie na kolejnych radach.

Aktualizacja 16:25

Przedstawienie projektów związanych z planowanymi żwirowniami.

Aktualizacja 16:36

Zainteresowani apelują o zaniechanie tworzenia żwirowni.

Aktualizacja 16:39

Radny Marian Rozmysłowicz zaproponował przekształcenie terenu, który ma zostać zagospodarowany na żwirownie, w pomnik przyrody dzięki czemu tereny te będą bezpieczne.

Aktualizacja 16:58

Radna Jadwiga Bieniusiewicz prosi o złożenie wniosku do ministerstwa o zmianę ustawy na temat terenów z dobrami mineralnymi. Nie popiera również wprowadzenia tego terenu w teren chroniony (pomnik przyrody, park krajobrazowy), ponieważ blokowało by to właścicieli tych terenów.

Aktualizacja 17:09

Radny Antoni Cydzik mówi o stosunku zysku do strat jakie poniesie gmina oraz mieszkańcy jeśli zostaną utworzone kolejne żwirownie. Dodatkowo wspomina słowa konserwatora, który na konsultacjach mówił o wieloletnim zbieraniu informacji do opinii. Natomiast Urząd Gminy zdobył taką opinię w ciągu dwóch tygodni.

Aktualizacja 17:18

Wojciech Rećko sołtys Bobrownik przemawia w interesie swoim i sąsiadów aby nie tworzyć bocznicy kolejowej oraz żwirowni. Planowaną inwestycją chcą zlikwidować okoliczne wioski.

Aktualizacja 17:35

Zarządzono 10 minutową przerwę.

Aktualizacja 17:50

Wystąpienie Antoniego Cydzika od razu po zakończeniu przerwy. Mówi o niedoinformowaniu radnych, proponuje aby radni pojechali i zobaczyli na miejscu, jak wyglądać będzie planowana inwestycja oraz na jakim terenie będzie się znajdować.

Aktualizacja 17:53

Przewodniczący Supronik proponuje aby firmy posiadające żwirownie przedstawiły jak zrekultywowały teren na którym zakończyły się wykopaliska. Dodatkowo proponuje wizje lokalną aby porównać sprawozdania rekultywacyjne z rzeczywistością.

Aktualizacja 18:08

Radni zagłosowali na temat żwirowni i bocznicy na terenach Gminy Sokółka. Zdecydowali że na tym etapie nie będzie żadnych projektów uchwał w tej sprawie.
Radni głosowali w ten sposób:

Aktualizacja 18:21

Głosowanie na temat nabycia drogi nr 219. Radni zdecydowali prawie jednogłośnie, ponieważ 18 radnych było za a jedna osoba się wstrzymała.

Aktualizacja 18:24

Zakończenie rady LIV Sesji Rady Miejskiej w Sokółce.

/MM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv