• 1

  


 

piątek, 19 grudzień 2014 15:19

Nowości w Radzie Powiatu [Zdjęcia]

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu wybrano piątego członka zarządu i powołano większość komisji i ich przewodniczących.

 

W sesji uczestniczyło 18 radnych. Mimo zgłaszanych wniosków, co do zmian w przebiegu dzisiejszych obrad, zachowano pierwotny porządek.

Jednym z istotniejszych elementów, było powołanie 5 członka Zarządu. Starosta Piotr Rećko wysunął kandydaturę Kazimierza Łabieńca, prosząc radnych o poparcie tego kandydata. Na pytanie Stanisława Kozłowskiego - czy wybrany kandydat zostanie równocześnie członkiem etatowym Zarządu - odpowiedział „Pan Kazimierz Łabieniec nie będzie zatrudniony na etacie”. Radni nie przedstawili innej kandydatury i przeszli do głosowania. 11 radnych opowiedziało się za Kazimierzem Łabieńcem i, tym samym, został on 5 członkiem Zarządu.

Po przerwie Piotr Rećko zgłosił do przewodniczącego Jarosława Hołowni dwa wnioski: jeden z rezygnacją Marcina Sutkowskiego ze stanowiska członka Zarządu, drugi o powołanie Alicji Rysiejko na etatowego członka Zarządu. Przewodniczący jednak nie poddał wniosków pod głosowanie. Podobnie nie poddał pod głosowanie wniosku o odwołanie go z funkcji przewodniczącego, stwierdzając, że taki wniosek będzie zamieszczony w porządku obrad kolejnej sesji.

Następnie przystąpiono do głosowania nad składem Komisji Rewizyjnej. Ze względu na rezygnację trzech ze zgłoszonych wcześniej kandydatów, i braku wymaganych pięciu, Komisji Rewizyjnej nie powołano.

Na dzisiejszej sesji udało się powołać pozostałe komisje i ich przewodniczących. I tak:
- przewodniczącą Komisji Transportu, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska została Bożena Jelska-Jaroś;
- przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów Publicznych został Sławomir Kraśnicki;
- przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Sportu został Aleksy Oleksza;
- przewodniczącym Komisji Ochrony Zdrowia, Opieki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego został Krzysztof Szczebiot.

Rada Powiatu przegłosowała dziś również, jednogłośnie, uchwałę w sprawie zmiany budżetu Powiatu Sokólskiego na rok 2014.

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv