• 1
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 771.

  


 

sobota, 08 lipiec 2017 09:30

"Wśród szlachty, ruin i starego piwa" - wystawa w bibliotece [Film i Zdjęcia]

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wakacyjną wystawę pt. "Wśród szlachty, ruin i starego piwa" autorstwa grupy Urban Exploration Sokółka.

Wystawę można obejrzeć do końca sierpnia w godzinach pracy biblioteki - od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Urban Exploration Sokółka:
Tworzymy zwyczajną grupę przyjaciół, których dodatkowo łączy nietuzinkowe hobby. Zwiedzamy i fotografujemy miejsca, w które zwykły śmiertelnik bałby się zapuszczać. Odkrywamy piękno tam, gdzie nikt by go nie szukał. Odgrzebujemy stare, zapomniane historie i zwracamy je światu.
Przemierzając Podlasie natrafiamy na wiele cudownych miejsc. Jedne mają niesamowitą historię sięgającą wiele setek lat wstecz, inne zostały opuszczone zaledwie kilka lat temu. Przemierzamy korytarze niszczejących dworków, po których w XVI wieku przechadzała się szlachta. Odwiedzamy stare domostwa, gdzie jeszcze przed I wojną światową, ludzie żyli w dostatku hodując trzodę. Zwiedzamy opuszczone w pośpiechu fabryki, które szczyt swojej świetności miały w latach 90 zeszłego stulecia. Każde z tych miejsc jest wyjątkowe i niepowtarzalne, a zachowane tam rzeczy, pozwalają poznać nam ich przeszłość.
Naszą najważniejszą zasadą jest „Take only pictures, leave only footprints”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza, iż odwiedzając jakieś opuszczone miejsce nie zabieramy z niego nic prócz zdjęć, które sami wykonaliśmy. Nie pozostawiamy tam też nic poza śladami naszych stóp. Staramy się chronić odwiedzane przez nas miejsca. Nigdy publicznie nie podajemy ich lokalizacji, oraz zabraniamy robienia tego naszym fanom na stronie. Staramy się zahamować postępujący wandalizm, oraz uchronić obiekty przed niepowołanymi intruzami. Robimy, co jesteśmy w stanie, by historyczne miejsca pozostawały wolne od śmieci, zniszczeń bądź grabieży.
By przybliżyć Państwu choćby część obiektów, które odwiedziliśmy, zapraszamy na wystawę naszych zdjęć w Bibliotece Publicznej w Sokółce, przy ulicy Os. Centrum 21. A osoby, które chciałby zwiedzić pozostałe miejsca i na bieżąco podróżować z nami po zapomnianych przez czas i ludzi ruinach Podlasia, zapraszamy na nasz funpage na Facebooku -www.facebook.com/UrbanExplorationSokolka.

Materiał dzięki uprzejmości Pani Katarzyny Bułkowskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem opowiadającym o grupie Urban Exploration Sokółka tutaj.

Przedstawiamy również film stworzony przez Urban Exploration Sokółka:Wystawa w Bibliotece Publicznej w Sokółce:

opr. /MM/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv