• 1

  


 

środa, 19 lipiec 2017 10:00

Regaty Żeglarskie Klubu Wodnego Hańcza [Zdjęcia]

W ubiegłą niedzielę odbyły się Regaty Żeglarskie Klubu Wodnego "HAŃCZA" nad Jeziorem Wigry.

Piękna letnia pogoda, wiatr wiejący z siłą 2-4 w skali Beauforta.  Trasa: śledź i trójkąt. Zawody zostały rozegrane w trzech klasach: Omega Standard (11 jachtów), Micro (9 jachtów), Optymist (13 jachtów). Planowano cztery starty. Nasz klub reprezentowały 3 załogi.
W czasie wyścigów można było zauważyć efekt halo - zjawisko optyczne zachodzące w atmosferze ziemskiej obserwowane wokół tarczy słonecznej (piękny widok). Jednak w pierwszym biegu zawodnicy zdezorientowani rozstawieniem trasy nie wiedzieli o co halo. Każdy popłynął jak chciał. Po przestawieniu drugiej boi rozegrano kolejne 3 wyścigi. Zacięta walka o każdy metr. Nie obyło się bez kolizji. Po ostatniej prostej z dolnej boi na metę poznaliśmy kolejność klubowych załóg, która przedstawia się następująco:

Klasa Omega Standard:

A-037- Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 1 miejsce
Elm@ - Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko – 5 miejsce
Biała Perła - Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Adam Sosiński – 6 miejsce

Po uroczystym wręczeniu nagród odbyło się ognisko żeglarskie. Wszystkim żeglarkom oraz żeglarzom serdecznie gratulujemy. I do zobaczenia na kolejnej edycji Podlaskiej Ligi Żeglarskiej, która już za dwa tygodnie w Rajgrodzie!

Materiały udostępnił : Klub Żeglarski "ŻAGIEL" Sokółka - Ahoj!

opr. /TV/

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv