czwartek, 20 lipiec 2017 16:21

Plener Artystyczny w Centrum Suchowoli

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Suchowoli zaprasza wszystkich na "Plener Artystyczny w Centrum Suchowoli". Impreza będzie trwała od 16-23 lipca. Podczas pleneru twórczość uczestników będzie prezentowana w różny sposób w przestrzeni publicznej (spotkanie w parku, wiersze pisane kredą na chodnikach, wiersze na tablicach informacyjnych) oraz na spotkaniach autorskich.

Program:
    Niedziela (16 lipca)
Przyjazd i zakwaterowanie w godz. 14.00 – 17.00
Obiadokolacja 19.00
    Poniedziałek (17 lipca)
Przedpołudnie w miejskim parku ,,Z poezją przy fontannie”
Popołudnie pod hasłem ,,Poznajemy Suchowolę” (informacje o Suchowoli i film ,,Środa Gradowa” – Krystyna Gudel i Dawid Gudel), ogłoszenie Turnieju Jednego Wiersza oraz informacji
o publikacji pokonkursowej
Wieczór w Pensjonacie ,,Poniatowski” (godz. 18.00, spotkanie otwarte)
-poezja uczestników pleneru
-śpiew Marta Jackiewicz.
    Wtorek (18 lipca)
Przedpołudnie w ,,Płomyku”; prezentuje się grupa poetycka z Warszawy
Popołudnie; prezentuje się grupa poetycka z Białegostoku, promocja antologii ,,Otwieranie słowa”
Wieczór poetycki w Centrum Kultury Tatarskiej (godz. 18.00, spotkanie otwarte)
    Środa (19 lipca)
Przedpołudnie: warsztaty literackie z poetą i krytykiem Wojciechem Kassem
Popołudnie: rozmowy o poezji i pytania do gościa
Wieczór autorski Wojciecha Kassa w Pensjonacie ,,Poniatowski” (godz. 17.00, spotkanie otwarte)
-śpiew Wanda Dusia Stańczak
     Czwartek (20 lipca)
Wyjazd do Augustowa (9.30)
Rejs katamaranem do Doliny Rospudy
Z poezją w miejskim parku
Wieczór literacki w Miejskim Domu Kultury (godz. 17.00, spotkanie otwarte)
    Piątek (21 lipca)
Przedpołudnie; rozstrzygniecie Turnieju Jednego Wiersza Strofy o Suchowoli i okolicy,
rozmowy o haiku
Popołudnie w ,,Płomyku”; satyra jest dobra na wszystko
Wieczór ,,na werandzie”
    Sobota (22 lipca)
Prezentacja wierszy do publikacji poplenerowej
Spacer nad Olszankę
Podsumowanie pleneru
Ognisko lub grill
    Niedziela (23 lipca)
Śniadanie i pożegnanie uczestników.

 

Uczestnicy:
Joanna Jakubik - ur. w Warszawie, obecnie mieszka z rodziną we wsi Złotokłos. Laureatka wielu konkursów prozatorskich i poetyckich. Centrum Kultury Polskiej na Litwie przyznało jej dyplom za udział w tworzeniu wizerunku Polskie na arenie międzynarodowej. Należy do Literackiego Klubu Poszukiwaczy Słowa oraz Stowarzyszenia Autorów Polskich, gdzie pełni rolę sekretarza Oddziału Warszawskiego II.
Od 2006 roku prowadzi firmę wydawniczą Print- Land , w której oprócz tekstów reklamowych wydaje książki, w tym także tomiki poetyckie. Na własnym koncie ma cykl pomocy dydaktycznych dla szkół i przedszkoli, zestaw 4 książeczek dla dzieci pt. „Bajkowy teatrzyk”, tomik satyryczny „Makatka z jeleniem oraz tomik z wierszami lirycznymi „Widok na ciszę”.

Regina Kantarska-Koper – emerytowana nauczycielka języka rosyjskiego, terapeutka. Urodzona na Mazowszu, po studiach na UW zamieszkała w Białymstoku. Uprawia poezję, prozę i malarstwo, pisuje także aforyzmy oraz recenzje tomików poetyckich. Publikacje w wielu czasopismach, lokalnej prasie, radiu i telewizji, w ponad 70 wydawnictwach zbiorowych. Członek Nauczycielskiego Klubu Literackiego i Związku Literatów Polskich. Redaktor antologii dla dzieci „Czarowny świat wierszy” oraz współredaktor serii poetyckiej w „Kajetach Starobojarskich”. Wydała tomiki poezji: „Między tak i nie”, „Niech nie ogarnie mnie ciemność”, „Krople tęczy”, „Odrobina piołunu”, „Muzyka Moje Pragnienie. Music my desire”, „Czas księżyca”.

Joanna Pisarska – urodzona i zamieszkała w Białymstoku, z wykształcenia inż. Budownictwa lądowego, teolog i nauczyciel informatyki. Opublikowała tomiki poetyckie: „Wrócę tu jeszcze”, „Podróż wewnętrzna” oraz „Szepty na wodzie”. Współautorka 2 zbiorów poezji z serii „Kajety Starobojarksie”. Laureatka nagrody Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana z Gdańska za utwory o charakterze religijnym, nagród i wyróżnień literackich. Jej utwory znajdują się w 94 wydawnictwach zbiorowych i pokonkursowych, a także biuletynach i periodykach. Redaktor antologii poezji dziecięcej: „Na ulicy Słowackiego” oraz „Nie jestem sam”, a także antologii autotematycznej członków NKL „Opętani wierszem” i antologii poezji karmelitańskiej „Z ogrodów Karmelu”. Od 2008 współredaktor „Kajetów Starobojarskich”.

Grażyna Cylwik – geodeta, poetka. Członek Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Białymstoku. Publikuje w wydawnictwach pokonkursowych, w antologiach: „Z ziaren słów”, „Betlejem jest w tobie”, „Na skrzydłach słów”, „Otwieranie słowa”. Wydała tomiki poetyckie: „Słowa i wiatr”, „Podaruję ci ciszę i tęczę”, „Witraże zadumy”, „W meandrach cieni”.

Józefa Drozdowska – poetka, autorka tomików poezji i książek dla dzieci oraz małych form prozatorskich, bibliografii i prac dotyczących Suwalszczyzny, bibliotekarka, regionalistka, animatorka życia literackiego, przewodnik turystyczny; członek Związku Literatów Polskich, Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Białymstoku. Publikowała w wielu czasopismach, jej utwory zamieszczano w antologiach i podręcznikach. Opublikowała tomiki wierszy, m.in.: „Dolina mojej rzeki”, „Miejsce zamieszkania”, „Rozmowy z Izabelką”, „Rzeka Siloe”, „Szpaki dziwaki”. Współorganizowała i prowadziła w Miejskim Domu Kultury w Augustowie cykl comiesięcznych spotkań literackich „ Czwartki Literackie”, od 2014 roku współorganizuje i prowadzi w Filii nr 2 MBP APK w Augustowie spotkania literackie „Niedzielne Pogwarki Poetyckie przy Herbatce”.

Irena Grabowiecka – absolwentka UW, nauczycielka, polonistka, metodyk. Jest prezesem Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Białymstoku, członek ZLP. Poetka, prozatorka, autorka haiku. Zajmuje się tez krytyką literacką i fotografią. Opublikowała tomiki poetyckie: „Tylko noc milczy”, „Zamiast korali”, „Na skrzydłach sosen”, „Moje ptaki”, Przez mgłę i świt”.

Daniela Polasik – ur. w 1954 roku, pomorska poetka, związana z Gdynią, mieszka w Kołeczkowie. Swoje wiersze publikuje w czasopismach literackich, albumach poetyckich i antologiach. Wydała tomiki wierszy: „Na włosach ulewy”, „Tak wiele chciałabym powiedzieć”, „Szansa na zmartwychwstanie”, „Kaskady dorosłości”.

Wanda Stańczak „Dusia” – pisze, komponuje, autorka ponad 90 piosenek, gra na scenie, bawi się pędzlem, założyła i prowadzi od 12 lat kabaret „Pół- serio”, wydała 12 tomików autorskich. Jest prezesem Stowarzyszenia Autorów Polskich O/Warszawski II i przewodniczącą Komisji Kwalifikacyjnej Rady Głównej. Pod jej redakcją ukazało się 12 międzynarodowych antologii.

Krystyna Gudel – nauczycielka nauczania zintegrowanego i polonistka. Wiele lat pracowała w Szkole Podstawowej w Zabielu, a następnie w Zespole Szkół w Jaświłach. Od 8 lat na emeryturze. Mieszka z rodziną w Suchowoli. Radna Rady Miejskiej obecnej kadencji. Animatorka działań kulturalnych. Pisze dla dorosłych i dla dzieci. Wydała 4 tomiki poetyckie: „Sady pozostawione”, „Stopy na ścieżkach”, „Tam rodziły się tęsknoty”, „Stąd”, „Którędy do domu?”. Laureatka wielu konkursów literackich na różnych szczeblach. Jej wiersze publikowano w tomikach pokonkursowych i almanachach. Współautorka przewodnika po gminie Suchowola „Pomiędzy wschody a zachody wpisana”. Pisze do gazetek lokalnych „Sami o sobie” i „Biebrzańskim szlakiem”.

Sponsorzy:
1. GOKSiT w Suchowoli
2. Pensjonat Poniatowski
3. Centrokom
4. Warta
5. MDK w Augustowie
6. Zespół Szkół w Jaświłach
7. Poseł Ziemi Sokólskiej Mieczysław Kazimierz Baszko

Zapraszamy!

Informacja: Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Suchowoli 

opr./WŻ/

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv