środa, 23 sierpień 2017 18:00

Akcja "Pieszy" na drogach sokólskiego powiatu

W trosce o niechronionych uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce stale prowadzą działania zmierzające do zwiększenia bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu drogowego. W trakcie służby sprawdzają również jak piesi wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków.


We wtorek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce  przeprowadzili działania „Pieszy”. Mundurowi sprawdzali, czy piesi poruszający się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu wywiązują się z obowiązku używania elementów odblaskowych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są grupą szczególnie narażoną na uczestnictwo w zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze codziennie patrolują drogi gminne i powiatowe, po których mogą poruszać się piesi bez wymaganych elementów odblaskowych. Policjanci przypominają im o obowiązku posiadania odblasków, oraz w niektórych przypadkach, wręczają elementy odblaskowe.
Policjanci przypominają:
Nowelizacja przepisów ruchu drogowego wprowadziła w 2014 roku obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych poza terenem zabudowanym po zmierzchu.
Policjanci apelują! Bądź widoczny – noś odblaski!

Źródło: http://www.sokolka.policja.gov.pl

 

opr. /TL/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv