niedziela, 10 wrzesień 2017 18:00

Dożynki Parafialno-Gminne w Sokolanach [Zdjęcia]

Święto Wsi - „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, czyli Dożynki Parafialno-Gminne w Sokolanach.

Jak tradycja nakazuje coroczne dożynki rozpoczęły się mszą święta w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sokolanach. Oficjalne otwarcie Festynu Dożynkowego rozpoczęło się występem Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokółki, przemówieniami okolicznościowymi, błogosławieństwem i wspólnym dzieleniem się chlebem.

 Dożynki obfitowały w różnorodność atrakcji począwszy od konkursu „Słodycz Sokólszczyzny", pokazów STIHL Timbersports, mini warsztatów tanecznych, które polegały na nauce elementów tańca romskiego czy przygotowanie i degustacja "kociołka cygańskiego".

Ponadto wszyscy zebrani mieli okazje skorzystać ze stoiska informacyjno-promocyjnego z degustacją produktów lokalnych, zobaczyć wystawę maszyn rolniczych czy stoiska informacyjne jednostek pracujących na rzecz rolnictwa.

Organizatorami Dożynek była Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sokolanach ks. Wojciech Tekielak, a współorganizatorami Sokólski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce.

/WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv