• 1

  


 

niedziela, 17 wrzesień 2017 13:00

IX zmagania strażaków jednostek OSP z powiatu sokólskiego [Zdjęcia]

Dzisiaj Sokółka była najprawdopodobniej najbezpieczniejszym miastem w całym powiecie, a to wszystko za sprawą IX zawodów sportowo-pożarniczych, które przyciągnęły do Sokółki strażaków z całego powiatu sokólskiego. 15 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych walczyło dzisiaj o tytuł najlepszej jednostki jak również o możliwość reprezentowania powiatu sokólskiego w zawodach wojewódzkich.

Uczestnicy zmagali się w dwóch dyscyplinach a mianowicie: Sztafecie 7X50 metrów oraz ćwiczeniu bojowym. Rywalizacja odbywała się na bardzo wysokim poziomie, zawodnicy z poszczególnych jednostek wykazali się bardzo wysokimi umiejętnościami technicznymi jak i sprawnością fizyczną co zaowocowało wynikiem w klasyfikacji generalnej. Miejsce na podium wywalczyły następujące jednostki OSP:

I miejsce zajęła  Jednostka OSP Zubrzyca Wielka

II miejsce zajęła Jednostka OSP Stara Kamionka

III miejsce zajęła Jednostka OSP Czerwonka

IV. miejsce OSP Nowy Dwór
V.  miejsce OSP Szudziałowo
VI. miejsce OSP Rozedranka Stara
VII. miejsce OSP Korycin
VIII. miejsce OSP Suchowola
IX.  miejsce OSP Krynki
X.   miejsce OSP Reszkowce
XI.  miejsce OSP Krukowszczyzna
XII. miejsce OSP Olsza
XIII. miejsce OSP Sidra
XIV. miejsce OSP Kuźnica
XV. miejsce OSP Janów.

Pomimo zaciętej rywalizacji zawodnicy nie zapomnieli uczcić obchodzonej dzisiaj 78. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę i Dnia Sybiraka. O godzinie 12:00 zawody zostały wstrzymane i wszystkie wozy strażackie włączyły syreny aby oddać hołd obrońcom Ojczyzny i wspomnieć tych wszystkich, którzy walcząc o Polskę zginęli na polach bitew.

Zawody sportowo-pożarnicze są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Organizowane są co dwa lata, ich celem jest w szczególności mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla.

/WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv