• 1

  


 

czwartek, 28 wrzesień 2017 10:00

Dobre lokaty narciarek SkiTeamu Sokółka na Mistrzostwach Polski w biegach na nartorolkach w Marklowicach [Zdjęcia]

W miniony weekend w Marklowicach woj. śląskie rozegrano Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach . W zawodach wzięło udział 300 najlepszych zawodników kraju z kilkudziesięciu klubów narciarskich startując we wszystkich kategoriach wiekowych.

W dwudniowych zmaganiach rywalizowano w strugach deszczu na bardzo trudnej i niebezpiecznej trasie z dużym podbiegiem i stromym, długim zjazdem. Na zawodach tych wystartował 7-osobowy SkiTeam Sokółka  ,  w skład którego weszły zawodniczki UKS Start w Malawiczach oraz UKS Orliki w Starej Kamionce.
Nasze narciarki miały do pokonania dystans od 2 km do 6 km. Najlepszy 8 wynik w biegu na 2 km osiągnęła zawodniczka UKS Orliki w Starej Kamionce, Kasia Rećko (ubiegłoroczna brązowa medalistka MP). W tym roku na pierwszym letnim obozie Kasia doznała kontuzji (złamanie łopatki- 3 tygodnie  bark w gipsie uniemożliwił jej uczestnictwo w drugim obozie kondycyjnym).  Z  tego względu nie mogła powtórzyć ubiegłorocznego wyczynu. Na tym samym dystansie Elę Łowczecką Start Malawicze sklasyfikowano po niefortunnym upadku na 12 miejscu. Kolejną, liczną grupę narciarek stanowiły juniorki D czyli rocznik 2004 i 2005, które biegały na dystansie 2 km i 4 km.
Bardzo dzielnie i ambitnie walczyły z góralkami nasze narciarki:  Julia Zajczyk Start Malawicze - wywalczyła 13 pozycję, zaś jej klubowa koleżanka- Zuzia Czabatorowicz uplasowała się na 22 pozycji na blisko 35 startujących zawodniczek. Natomiast juniorka C- czyli panie urodzone w latach 2002-2003 biegały  na dystansie 4 i 6 kilometrów stylem dowolnym. Po zaciętej  rywalizacji o jak najlepsze miejsce w rankingu Mistrzostw Polski Natalia Fiedorec  Start  Malawicze zajęła dobrą,  19 lokatę. Niewielką stratę do Natalki miała Kamila Rećko, która na metę dotarła jako 20, zaś Monika Szomko Orliki Stara Kamionka powalczyła o 23 lokatę. Tą ważną narciarską imprezę uświetniła obecność Prezesa Polskiego Związku Narciarkiego -pana Apoloniusza Tajnera, który dokonał uroczystej dekoracji zwycięzców poszczególnych biegów.

Zawodniczki, rodzice  oraz trener narciarek Piotr Zaręba serdecznie dziękuje Burmistrzom Sokółki oraz  Dyrektorowi OSiR w Sokółce za okazaną pomoc w wyjeździe na Mistrzostwa Polski i możliwość godnego reprezentowania Sokółki w biegach narciarskich.
Kolejne zmagania sokólskich narciarek odbędą się 1 października w Siedlcach, gdzie będą walczyć o Mistrzostwo Mazowsza. Natomiast 8 października Sokółka będzie organizatorem Otwartych Mistrzostw Województwa Podlaskiego w biegach na nartorolkach , na których w licznej obsadzie wystąpią nasze narciarki. Szczegóły zawodów wkrótce .

Tekst i Zdjęcia: Trener zawodniczek - Piotr Zaręba.

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv