czwartek, 28 wrzesień 2017 19:00

Święto Pieczonego Ziemniaka w Przedszkolu Nr 2 "Zielony Zakątek" [Film i Zdjęcia]

Jak co roku w Przedszkole nr 2 "Zielony Zakątek" na Osiedlu Zielonym w Sokółce zorganizowało piknik rodzinny dla najmłodszych i ich rodziców. Rzut ziemniakiem do wiklinowego koszyka, wesołe szaleństwo na placu zabaw, kiełbaska prosto z ogniska oraz kiermasz własnych wypieków to tylko nieliczne atrakcje, które czekały na gości.

Cała uroczystość była zorganizowana przez nauczycieli z Przedszkola Nr 2 przy współpracy z Sokólskim Funduszem Lokalnym, który był współorganizatorem projektu pn. "Podróże male i duże". Wyjątkowo ciepłe popołudnie sprzyjało zabawie na świeżym powietrzu. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.

Z okazji 6 urodzin Arka Karpiuka składamy najserdeczniejsze życzenia od całej redakcji : "Dużo uśmiechu, a mało złości, jak najmniej smutków, wiele radości, długich wakacji i moc słodyczy. Tego Ci dzisiaj Cała Redakcja Sokółka TV życzy" :)

O oto przedstawiamy krótką bajkę o ziemniaku.
Dawno temu dobry król przywiózł z dalekiej wyprawy pewną roślinę, o której mówiono, że jest pożyteczna. Kazał posadzić ją w przypałacowym ogrodzie i niecierpliwie czekał, co z tego wyrośnie. Po jakimś czasie pojawiły się badyle. Zakwitły, ale kwiatki nie były zbyt ładne. Zielone owocki również nie były smaczne. Zagniewany król kazał roślinę wyrwać z korzeniami i spalić. Dworzanie rozkaz wykonali. Gdy ognisko się dopalało, któryś ciekawy, rozgarnął popiół, aby sprawdzić co tak ładnie pachnie. Upieczone w żarze ogniska ziemniaki nie tylko ładnie pachniały, ale też były bardzo smaczne. I tak zaczęła się wielka kariera ziemniaka potocznie zwanego kartoflem.

/WŻ,TV/

 

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
e-mail: reklama@sokolka.tv