• 1
 

wtorek, 03 październik 2017 08:00

„Szukamy talentów – wielokulturowość w poezji" [Zdjęcia]

Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Bohoniki  informuje, że 28 września w kinie „Sokół” odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Szukamy talentów – wielokulturowość w poezji" zorganizowane przez Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Bohoniki.

Zgromadzonym gościom zaprezentowane zostały wiersze poetów katolickich i prawosławnych. Swoje niepublikowane wiersze prezentowały znane regionalne poetki: panie Leonarda Szubzda i Barbara Tatarczuk.

 Były też debiuty poetyckie. W języku białoruskim recytował swój wiersz ksiądz mitrat Włodzimierz Misiejuk. Pani Stanisława Jusiewicz również po raz pierwszy zdobyła się na odwagę i zaprezentowała kilka swoich wierszy, wcześniej pisanych do szuflady.

 Natomiast marząca o wydaniu własnego tomiku poetyckiego, absolwentka, która w przeciągu trzech lat nauki w liceum zdobyła tytuł laureatki w ponad 20. ogólnopolskich konkursach poetyckich – Joanna Raczkowska wspólnie z koleżankami zapoznała zgromadzonych gości ze swoją poezją.

 Uczennice Liceum Ogólnokształcącego z kl. III A/E zaprezentowały wiersze Sylwii Chorąży, a uczennice z kl. II A wiersze Andrzeja Piotra Nowika. Licealistki są pod opieką pań: Małgorzaty Kułakowskiej i Jolanty Zielenkiewicz.

 W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z kl. IA, IIA, IIC, IIIA/E oraz delegacja uczniów z liceum w Dąbrowie Białostockiej razem z dyrektorem Jarosławem Budnikiem i nauczycielką języka polskiego panią Dorotą Budzińską.

 Współorganizatorami projektu są: Biblioteka Publiczna w Sokółce, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Sokółce, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce i Sokólski Ośrodek Kultury.

Projekt "Szukamy talentów – wielokulturowość w poezji"- który jest naturalną kontynuacją poprzednich działań na rzecz wielokulturowości Sokólszczyzny – został dofinansowany z programu Działaj Lokalnie X 2017, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Źródło informacji: Biblioteka Publiczna w Sokółce

opr./WŻ/

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv