czwartek, 05 październik 2017 10:00

Mistrzostw Województwa w biegach na nartorolkach już w najbliższą niedzielę [Regulamin]

SKI TEAM SOKÓŁKA zaprasza wszystkich wielbicieli narciarstwa biegowego do kibicowania naszym zawodniczkom podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Biegach na Nartorolkach, które odbędą się 8 października 2017 roku w Sokółce.

Start i meta usytuowana będzie przy Starostwie Powiatowym w Sokółce. Start pierwszych zawodników o godzinie 11,00 . Trasa będzie przebiegała ulicami: Piłsudskiego, Sikorskiego, Dąbrowskiego i Ściegiennego , co będzie wiązało się z utrudnieniami  w ruchu ulicznym w obrębie tych ulic od  godziny 10,30 do 14,00 .      Za wszelkie utrudnienia przepraszamy mieszkańców.

Organizator zawodów :Uczniowski Klub Sportowy ,,Start" w Malawiczach Dolnych, Uczniowski Klub Sportowy ,,Orliki" w Starej Kamionce, Podlaski Okręgowy Związek Narciarski w Białymstoku, Podlaska Federacja Sportu. Patronat honorowy Starosty Sokółki i Burmistrza Sokółki.

REGULAMIN

CEL
Propagowanie biegów na nartorolkach jako dobrą alternatywę dla zmian klimatycznych zachodzących w naszym środowisku. Wyłonienie Mistrza Województwa w biegach na nartorolkach we wszystkich kategoriach wiekowych.

TERMIN I MIEJSCE
Zawody odbędą się 08.10.2017 na zamkniętej pętli ulicami Sokółki. Start pierwszego zawodnika
o godzinie 11.00  przy budynku Starostwa Powiatowego w Sokółce ul. Piłsudskiego 8, począwszy od Juniora F do Seniora

ORGANIZATORZY
Uczniowski Klub Sportowy „Orliki” w Starej Kamionce ,
Uczniowski Klub Sportowy „Start” w Malawiczach Dolnych,
Podlaski Okręgowy Związek Narciarski.

WSPÓŁORGANIZATORZY
Podlaska Federacja Sportu,
Starostwo Powiatowe w Sokółce,
Urząd Miejski w Sokółce.

ZAKRES WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO
Zawody obejmują współzawodnictwo indywidualne w biegach na nartorolkach w poszczególnych kategoriach wiekowych:                      
                                   rocznik 2008  i młodsi     Junior/-ka F           1,250 m
            rocznik 2006-2007    Junior/-ka E            2,500 m
            rocznik 2004-2005        Junior/-ka D            3,750 m
            rocznik 2002-2003    Junior/-ka C            3,750 m
            rocznik 2001-1998    Junior/-ka B+A       5,000 m
            rocznik 97 i starsi    Senior/-ka               5,000 m
                                                                           Senior amator         5000 m
 
UCZESTNICY
Osoby potrafiące biegać na nartorolkach.

TERMIN I MIEJSCE ZGŁOSZE
Zgłoszenia będą przyjmowane na drukach PZN lub innych zgłoszeniach  do dnia 06.10.2017 e-mail: piotrus191@op.p do godziny 20.00 , telefonicznie : Piotr Zaręba 509-414-255 lub w dniu zawodów. Zgłoszenie powinno zawierać; imię i nazwisko, rok urodzenia, nazwę szkoły lub klubu. Do startu zostaną dopuszczone osoby posiadające zgodę lekarza, rodziców lub prawnego opiekuna oraz ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków NNW. Numery startowe będą wydawane w dniu zawodów w godzinach 9,30-10,30 w okolicy linii startu (budynek Starostwa Powiatowego w Sokółce).

SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW
Zawody zostaną rozegrane w ciągu jednego dnia z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe zgodnie
z wytycznymi PZN, Regulaminem Zawodów oraz Programem Minutowym, na zasadach biegu indywidualnego krokiem dowolnym. Start wspólny począwszy od kategorii Junior F do Senior. Na dystansie 5 km /4 okrążenia/ startuje – Senior, Junior A,B,   w kategoriach Junior C,D, na dystansie 3,75 km / 3 okrążenia/ , w kategorii Junior E na dystansie 2,5 km
/ 2 okrążenia/. W kategorii Junior F na dystansie 1,25 km /1 okrążenie/, Zawodnicy w kategorii Senior, Junior A,B,C,D,E startują na nartorolkach  o wymiarach kółek nie większych niż 100 mm (czarna guma, wolne).  Natomiast zawodnicy  w kategorii Junior F (klasa  III i młodsi ) startują na nartorolkach o wymiarach kółek mniejszych niż 100 mm /dowolnych/. Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania kasku, kijów, butów narciarskich. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki lub pozostawiony sprzęt sportowy.                  W kategorii senior/-ka, junior/-ka ABC organizator zastrzega sobie możliwość dostarczenia nartorolek w dniu zawodów (losowanie nartorolek 30 min przed startem).

NAGRODY I TYTUŁY
Nagrody : /Puchar za 1 miejsce, medale za 1-3 miejsce/ otrzymuje trzech pierwszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, a pamiątkowe dyplomy otrzyma każdy startujący zawodnik.
Zwycięzcy otrzymują tytuł Mistrza Województwa w Biegach  na Nartorolkach.

ZASADY FINANSOWANIA
Koszty przygotowania trasy, sprzętu, opłaty sędziowskiej oraz koszty organizacji ponoszą organizatorzy i współorganizatorzy. Udział zawodników w zawodach jest bezpłatny.

SPRAWOZDANIE
Sprawozdanie z zawodów zostanie przekazane POZN, klubom i podane do wiadomości publicznej.

Orientacyjny program minutowy     
11,00 – start wspólny Junior /-ka  F -  1 okrążenie – 1,25 km
11,15 - start wspólny Junior /-ka E - 2 okrążenia – 2,5 km.
11,40 – start wspólny Juniorka D -  3 okrążenia – 3,75 km
12,05 - start wspólny Junior D -  3   okrążenia – 3,75 km
12,30 - start wspólny Juniorka C -  3 okrążenia – 3,75 km
12,50 - start wspólny Junior C -  3 okrążenia – 3,75 km
13,10 -  Start wspólny Junior/-ka A+B  - 4 okrążenia – 5 km
13,35 -  Start wspólny Senior/-ka  - 4 okrążenia – 5 km.

Źródło informacji: Piotr Zaręba

Zdjęcie: www.skiaderol.pl/

opr./WŻ/
                                                       
                                                             
                                                             

Kontakt


SOKÓŁKA TV SP. Z O.O
ul. Sikorskiego 25
16-100 Sokółka

tel: 666 828 883
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 368683063
NIP: 5451817935
Numer KRS: 0000702479

Reklama

Czynne od pn-pt w godzinach 8:00 - 16:00
tel: 662 432 320 e-mail: reklama@sokolka.tv